LKS Kończyce Małe mistrzem skoczowskiej klasy A

LKS Kończyce Małe pokonał w hicie sezonu 4:1 LKS Sportkontakt Goleszów i wywalczył mistrzostwo klasy A. W następnym sezonie podopiecznych trenera Piotra Szwajlika zobaczymy w okręgówce.

W pierwszej połowie gospodarze wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę. W tej części gry dwa razy do siatki trafiał Rafał Górczyński. Napastnik ekipy lidera otworzył wynik w 38. minucie gry, a drugiego gola dołożył tuż przed przerwą.

Bramka do szatni nie podłamała gości, którzy od początku drugiej połowy robili wszystko, by doprowadzić do wyrównania. Najpierw świetną okazję na gola kontaktowego zmarnował Andrzej Gołyźniak, którego uderzenie z rzutu karnego obronił golkiper LKS-u Bartłomiej Górczyński. Atakujący z Goleszowa zrehabilitował się w 73. minucie, strzelając fantastyczną bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W 86. minucie nadzieję na korzystny rezultat odebrał wiceliderowi Łukasz Worek, a już w doliczonym czasie gry Jonasz Chmiel dobił goleszowian, pieczętując efektowną wygraną nowego mistrza klasy A.