Porady i inspiracje Bielsko-Biała Na czasie

Lokalizacja telefonu – 4 powody za tym, by ją mieć!

Dlaczego warto używać funkcji takich jak lokalizacja telefonu?

Lokalizacja telefonu komórkowego to bardzo pomocna funkcja, która może się okazać przydatna w wielu sytuacjach. I choć opinie na ten temat są różne – namierzanie telefonu wykorzystane w dobrych celach, może uratować życie Tobie i Twoim bliskim. Zajrzyj do artykułu i dowiedz się, jak działa kontrola rodzicielska oraz jak namierzyć lokalizację telefonu. Przeczytaj i poznaj 4 powody, dla których warto skorzystać z funkcji lokalizowanie telefonu.

  1. Dokładna lokalizacja telefonu skradzionego lub zgubionego

Znasz to uczucie, kiedy szukając telefonu, nie możesz go znaleźć i zaczynasz się martwić, że przepadł jak kamień w wodę? Po pierwsze spróbuj zadzwonić na ten numer. Jeśli będzie wyłączony, zamiast wpadać w panikę, czy szał poszukiwań – spróbuj namierzyć telefon. Zastanawiasz się jak zlokalizować telefon, który jest wyłączony? Niestety nie każdy operator udostępnia swoim klientom opcję “znajdź mój telefon przez internet”…

Na szczęście istnieją również inne rozwiązania. Skorzystaj z przeglądarki internetowej i zlokalizuj numer telefonu na mapie z Cell–track. Jak działa taka usługa? Wystarczy jedynie wpisać numer telefonu, a następnie dzięki systemowi GPS umożliwi ona śledzenie lokalizacji zgubionego smartfona. W ten sposób namierzysz skradzione lub zagubione urządzenie w mgnieniu oka.

  1. Namierzenie lokalizacji telefonu dla własnego bezpieczeństwa

Kolejnym z powodów, dla których lokalizator w telefonie może się przydać, jest własne bezpieczeństwo. Z danych GUS-u wynika, że każdego dnia w Polsce zgłasza się zaginięcie aż 31 osób. Szanse na ich znalezienie wzrastają, jeśli mają przy sobie telefon komórkowy. W takich sytuacjach można je bowiem zlokalizować po numerze.

Komu przyda się taka funkcja? Namierzanie smartfona przyda się m.in. osobom, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Często również nie zdajemy sobie z powagi z zagrożenia, wracając samotnie późno z pracy, kina, czy imprezy. Z powodzeniem więc może korzystać z niej tak naprawdę każdy.

3. Namierzanie telefonu komórkowego w trosce o najbliższych, czyli lokalizacja telefonu dziecka

Każdy rodzic zrobi dla wszystko, by ochronić swoje dzieci. Zwłaszcza jeśli te mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu. Śledzenie numeru dziecka, często określane również jako kontrola rodzicielska może przydać się m.in. kiedy Twoje dziecko samo wraca ze szkoły. Jeśli więc chcesz wiedzieć, że nic mu nie zagraża i dowiedz się, gdzie jest Twoja pociecha. Portale takie jak Cell–track.pl umożliwiają lokalizowanie telefonu w czasie rzeczywistym. W dodatku bez konieczności korzystania z komputera – można to bowiem zrobić z poziomu telefonu komórkowego z systemem android lub iOS.

4. … a w trosce o bezpieczeństwo osoby starszej wykorzystaj lokalizację seniora

Bezpieczna rodzina to nie tylko dzieci, ale również i osoby starsze. I to właśnie im sługa lokalizacji telefonu może się przydać najbardziej – zwłaszcza jeśli osoby te cierpią na demencję. Jak namierzyć telefon osoby starszej? Podobnie jak i we wcześniejszych przypadkach, lokalizację można sprawdzić za pomocą numeru telefonu. Jeśli więc nie chcesz się więcej martwić o to, gdzie znajduje się będąca pod Twoją opieką osoba starsza, wykorzystaj namierzenie smartfonu, który zaoszczędzi Ci zmartwień!

google_news