Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Loty narciarskie. Powtórki z soboty nie było

Fot. z posta PZN

Kamil Stoch tracił po pierwszej 3,2 pkt. do prowadzącego Stefana Krafta. Zajmował czwartą lokatę. I tak właśnie zakończył się niedzielny konkurs lotów na skoczni w austriackim w Bad Mitterndorf. Z powodu fatalnych warunków pogodowych (rządziła wichura)  serię finałową odwołano.

Kamil Stoch w fatalnych warunkach (0,9 m wiatru w plecy) lądował raptem na 159 m. Przed nim kilka zawodników też skoczyło krótko. Wtedy sędziowie poszli po rozum do głowy i po paru minutach zdecydowali, że konkurs nie będzie kontynuowany. Na skoki oczekiwali jeszcze Timi Zajc, Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft.  W takiej kolejności (od trzeciej do pierwszej lokaty) zawodnicy ci stanęli na podium.  Stochowi do trzeciego miejsca zabrakło 0,7 pkt.  Triumfator z soboty Piotr Żyła tym razem był 9., Jakub Wolny – 21, a Aleksander Zniszczoł – 28.

Niestety poza czołową trzydziestką znalazł się Dawid Kubacki (32. lokata), co przełożyło się na utratę trzeciej lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przewagę nad rywalami powiększył Kraft, który zgromadził dotąd 1273 pkt. Drugi jest Geiger – 1135 pkt., trzeci Kobayashi – 1045 pkt., czwarty Kubacki – 985 pkt., piąty Stoch –  759 pkt., 10. Żyła – 525 pkt.

Kolejne konkursy Pucharu Świata zaplanowano na najbliższy weekend  w rumuńskim Rasnovie na skoczni normalnej HS-97.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o