Sport

Loty narciarskie. Premiera dla Piotra Żyły!

Piękny sukces Piotra Żyły podczas premierowych w tym sezonie zawodów w lotach narciarskich. Wiślanin po niezwykłej walce wygrał dzisiejszy konkurs na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.

Zawodnik WSS Wisła skoczył 225,5 m i 219 m i wyprzedził o 0,3 pkt. Timiego Zajca (Słowenia) – 222,5 m i 225 m. Podium uzupełnił Stefan Kraft – 224,5 m i 214,5 m. Po pierwszej serii wiślanin był trzeci, ale w serii finałowej poleciał na pierwszy stopień podium. Wielkie brawa!

W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków. Piąte miejsce zajął bowiem Dawid Kubacki – 226 m i 217 m, a siódmy był Kamil Stoch – 217,5 m i 231,5 m (pod względem uzyskanych odległości byłby drugi). W finałowej serii punktowali jeszcze Jakub Wolny 211 m i 201 m (spadł z 12 na 24. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł, który zajął 30. miejsce (spadł z 27.). Zdobył tym samym pierwszy punkt w generalce Pucharu Świata nie tylko w tym sezonie, ale od grudnia 2016 roku.

Liderem Pucharu Świata pozostał Stefan Kraft – 1173 pkt. Wyprzedza on Karla Geigera – 1095 pkt. i Dawida Kubackiego – 985 pkt. Szóste miejsce zajmuje Kamil Stoch – 709 pkt., a Piotr Żyła awansował na 10. pozycję z dorobkiem – 496 pkt. Jednocześnie jest on liderem klasyfikacji lotów narciarskich.

Kolejna okazja do powiększenia dorobku punktowego będzie w niedzielę. Konkurs rozpocznie się o 11.00, a poprzedza go kwalifikacje. Na liście startowej jest 53 zawodników. Do konkurs głównego awansuje czołowa 40.