Wydarzenia

“Łowienie” śmieci na szlakach Babiej Góry | ZDJĘCIA

Około 2000 litrów śmieci – to wynik majowej odsłony akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2022″. Wyjście z workami na szlaki odbyło się w rejonie Babiej Góry.

Akcję od lat organizuje bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. W tym roku w kwietniu sprzątano trasy prowadzące na Klimczok, a 11 czerwca planowane jest finałowe sprzątanie okolic Hrobaczej Łąki.

21 maja w akcji w rejonie Babiej Góry wzięło udział 350 osób, w tym 270 dzieci i młodzieży. – Tym razem nie mieliśmy nietypowych „zdobyczy” – dominowały butelki szklane i plastikowe oraz różnego typu folie. Uczestnicy akcji, którzy skończyli wcześniej, mogli odwiedzić wystawę stałą oraz ogród roślin babiogórskich przy Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego, a wszystkie grupy spotkały się na Polanie Odkrywców w Zawoi Markowej, gdzie czekało ognisko oraz pyszne kiełbaski do upieczenia. Niespodzianką były odwiedziny prezes PTT Jolanty Augustyńskiej, która przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Oczywiście była też okazja do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, rozmów oraz poznania nowych koleżanek i kolegów z PTT – relacjonuje prezes bielskiego PTT Szymon Baron.

W sprzątaniu wzięły udział następujące grupy: podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z placówek w Kętach, Międzyświeciu, Oświęcimiu i Żywcu, Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat” im. Piotra Morawskiego z V LO w Bielsku-Białej, SK PTT z SP nr 3 w Bielsku-Białej, SK PTT „Groniczki” z SP nr 1 w Kozach, SK PTT „Everest” z SP nr 6 Integracyjnej w Bielsku-Białej, SK PTT „Diablaki” z SP nr 18 w Dąbrowie Górniczej, przewodnicy z Oddziału PTT w Chrzanowie oraz członkowie oddziałów PTT z Bielska-Białej i Chrzanowa.

Patronat medialny nad akcją sprawują portal informacyjny beskidzka24.pl oraz „Kronika Beskidzka”. Sprzątanie wspierają także niezawodni sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o.

Fot. organizatorzy

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
chwalebny czyn
chwalebny czyn
2 miesięcy temu

Rzeczywiście łowienie śmieci z wysokiej trawy o tej porze, trochę późnawo.