Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

“Lubię wracać…” z piosenkami Wodeckiego i Młynarskiego

Fot. Adam Pupek

W Domu Kultury w Wapienicy zaśpiewa Anna Kędroń, aktorka scen muzycznych, której towarzyszyć będzie pianista Tymoteusz Tomala.

Magiczny koncert “Lubię wracać…” z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego i Wojciecha Młynarskiego odbędzie się o 18.00 w piątek 4 października.

Anna Kędroń, która obecnie zawodowo związana z warszawskim Teatrem Rampa oraz Teatrami Muzycznymi w Gdyni i Toruniu swoją artystyczną przygodę rozpoczęła w Domu Kultury w Wapienicy.

To właśnie tutaj w wieku 7 lat zaczęła stawiać swoje pierwsze artystyczne kroki. Aktorsko rozwijała się wraz z amatorskim teatrem AdRem, tanecznie – z zespołem tańca nowoczesnego Impuls przy Domu Kultury w Wapienicy, natomiast wokalnie – z chórem ATH w Bielsku-Białej.

Artystka jest absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na dużej scenie debiutowała w roli Szpryncy (Skrzypek na dachu, reż. J. Gruza) w Teatrze Muzycznym w Gdyni, następnie kreowała postać Józki w spektaklu Chłopi, reż. W. Kościelniaka, a ponadto brała udział w spektaklach Lalka, Grease, Shrek.

Tymoteusz Tomala pochodzi z Brennej, gdzie od najmłodszych lat żywo interesował się muzyką, cechując się dużą wrażliwością muzyczną, którą przejawiał na każdym etapie życia. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, a także studiów na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalizacją: zespoły kameralne oraz muzyka rozrywkowa, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 4 lat aktywnie koncertuje oraz zajmuje się działalnością akompaniatorską z licznymi solistami.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o