Sport Cieszyn

Łucznicy wystartowali. Podium na dobry początek

Fot. z archiwum zawodnika

Nie licząc rozgrywek piłkarskich, odbyły się jedne z pierwszych w kraju zawody na otwartym terenie. Po poluzowaniu obostrzeń związanych z koronawirusem w Więcławicach koło Krakowa nastąpiło otwarcie sezonu łuczniczego.

Pierwsza runda Pucharu Polski w łukach bloczkowych stanowiła okazję do sprawdzenia formy przez czołowych polskich zawodników w tej konkurencji. Dobrze zaprezentował się Przemysław Konecki (LUKS Orlik Goleszów) dając sygnał, że w tym sezonie rywale powinni na niego uważać.

Kwalifikacje w pierwszym dniu zawodów zakończył na piątym miejscu, by następnie przystąpić do pojedynków w systemie pucharowym, gdzie przegrywający odpada z dalszej rywalizacji. Utalentowany mieszkaniec Cisownicy pokonał swoich rywali w 1/8 i 1/4 finału. W pojedynku o wejście do strefy medalowej jego przeciwnikiem był mistrz Polski Łukasz Przybylski. Stojący na bardzo wysokim poziomie bój zakończył się remisem. O awansie zadecydował strzał barażowy. Bliżej środka tarczy wylądowała strzała rywala.

Przemysław Konecki stanął na trzecim stopniu podium. Szykuje się już do rewanżu podczas drugiej runda Pucharu Polski, która ma odbyć się w połowie lipca.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments