Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Łucznicza wystawa w Czechowicach

Szykuje się ciekawa wystawa w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Będzie ona stanowić pokłosie niedawnego stulecia narodzin klubu sportowego MRKS Walcownia Czechowice-Dziedzice (klub powstał w 1921 roku, jeszcze w czasach odrębnego funkcjonowania miejscowości Czechowice oraz Dziedzice).

Społecznicy z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic postanowili przypomnieć sportowy dorobek klubowej sekcji łuczniczej. – Celem planowanej wystawy jest uzmysłowienie wszystkim sympatykom sportu, że RKS słynął nie tylko z osiągnięć piłkarskich, ale i z interesujących dokonań w innych dziedzinach, w tym zwłaszcza w łucznictwie – wyjaśnia Jacek Cwetler, kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Przygotowano liczne medale, odznaki, dyplomy, szarfy, zdjęcia, plakaty, ale przede wszystkim – różnorodne łuki i ekwipunek łucznika. Zaprezentowane na wystawie pamiątki i trofea będą pochodzić z prywatnych zbiorów ponad 20 dawnych zawodników klubu. Uroczysty wernisaż łuczniczej ekspozycji zaplanowano na dzień 26 maja (początek – godz. 17). Wystawę w pomieszczeniach MDK będzie można oglądać do lipca. Wstęp wolny. (luz)

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments