E-edukacja Cieszyn

Młodzieżowa wymiana

Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie i Martin von Cochem Gymnasium z Cochem, obchodzą w tym roku 10-lecie współpracy. Wzajemne kontakty opierają się głównie na spotkaniach młodzieży.

Od momentu nawiązania partnerskiej współpracy celem jest popularyzowanie postawy otwartości wobec ludzi innych narodowości, poprzez poznawanie codziennego życia oraz miejsca zamieszkania. Na początku wiosennego pobytu goście z Cochem odwiedzili ratusz, gdzie czekał na nich burmistrza miasta. Ryszard Macura podziękował organizatorom wymiany za wysiłek włożony w dotychczasową współpracę obu szkół.

Goście z Niemiec spędzili tydzień nad Olzą. Dzień przed powrotem, 16 kwietnia, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym 10-letnią współpracę. Była okazja do wspomnień i wręczenia pamiątkowych dyplomów dla osób najbardziej zaangażowanych w to międzynarodowe przedsięwzięcie. W gronie tym znaleźli się m.in. emerytowani dyrektorzy obydwu szkół, Alicja Ziomber i Klaus Brück. Najpierw jednak polsko-niemieckie pary zatańczyły poloneza. Na koniec zabrzmiały pieśni „Die Gedanken sind frei” i „Płyniesz Olzo”. Nie zabrakło jubileuszowego tortu.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments