Wydarzenia Bielsko-Biała

„Mądrzy ludzie niebawem wyciągną wnioski”. Posłanka Nykiel przekonana o zwycięstwie | WIDEO

Kolejnym gościem przedwyborczych rozmów Beskidzkiej TV była posłanka Mirosława Nykiel. Parlamentarzystka z ramienia Koalicji Obywatelskiej otwarcie mówi o tym, że 15 października Prawo i Sprawiedliwość zostanie pozbawione władzy. Twierdzi też, że jej ugrupowanie ma konkretny plan, aby w 100 dni po wyborach „posprzątać po PiS”. O jakie założenia chodzi?

Mirosława Nykiel urodziła się w 1953 roku, ukończyła studia na wydziale pedagogiczno-artystycznym w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, studia podyplomowe z filologii polskiej w Ośrodku Kształcenia Nauczycieli w Katowicach oraz z integracji europejskiej w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. W 1980 wstąpiła do „Solidarności”. W latach 1973-1990 była pracownikiem kultury i nauczycielem języka polskiego. Później rozpoczęła pracę w spółce akcyjnej Ruch, której w latach 2000-2001 pełniła funkcję prezesa zarządu. Następnie prowadziła własną działalność gospodarczą. W 2005 r. z ramienia PO została wybrana została na senatora VI kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskała mandat poselski, od tego czasu zasiada w ławach sejmowych.

– PiS przegra te wybory. Jestem o tym zupełnie przekonana i nie bierzemy innej opcji pod uwagę. PiS już wie o tym, bo ma wewnętrzne badania i sondaże, stąd ta ogromna panika w ich szeregach i zakłamywanie rzeczywistości – mówi.

W studiu Beskidzkiej TV pytamy m.in. dlaczego popiera energię atomową, ale nie w pobliskim Jaworzu, co sądzi o argumentach przeciwników na temat jej wieku, oraz w jaki sposób zamierza „posprzątać po PiS”.

Przeciwnicy wypominają Pani wiek, co pani sądzi o takich argumentach?

Mirosława Nykiel: – Zawsze mówię, że jak się nie ma co konkurentowi zarzucić, to wypomina mu się wiek. Najczęściej to robią konfederaci, a ich lider ma ten wiek taki, że zasypia w trakcie obrad Sejmu. Siedzi z nogami wyłożonymi na dwóch poduszkach. Ja się na tym nie skupiam, trzeba się skupiać na tym co kto może dać, uważam, że kwestia wieku na naszej liście jest do koloru do wyboru. To jest kwestia energii i tego co sobą reprezentujemy.

W jaki sposób zamierzacie wygrać wybory?

– Przekonujemy nie tylko programem, który mamy. Postulaty dedykujemy do kobiet, do przedsiębiorców. Także do grupy młodych dedykujemy te nasze sto konkretów na sto dni po wyborach. Rozmawiam, jeżdżę – staram się być wszędzie tam, gdzie wiem, że ludzie potrzebują rozmowy i ich przekonuję. Ludzie są coraz bardziej zdeterminowani, bo wiedzą co ta zła władza im wyrządza. Myślę, że nie tylko sam fakt, że chcemy wygrać wybory, bo każda partia chce wygrać, ale mamy program, bardzo konkretny. To są jasno zdefiniowane sprawy, które wynikają nie tylko z naszego chcenia, ale z rozmów z mieszkańcami wielu miast – powiatowych, wojewódzkich i najmniejszych miejscowości.

Nie sądzi Pani, że PiS miał trudniej rządzić? Najpierw pandemia, potem wojna w Ukrainie.

– Na pewno żadnemu z rządów, bo powiedzmy sobie otwarcie – to nie tylko w Polsce panowała pandemia, nie było łatwo. Ja tylko przypomnę, bo PiS od razu przerzuca piłeczkę na naszą stronę, że teraz rozliczamy PiS. Nie Platformę, tylko PiS. Jak już porównujemy, to my też mieliśmy światowy kryzys finansowy i Polska przeszła przez niego suchą nogą. To kosztowało, my też tą cenę zapłaciliśmy później, ale inaczej nie można było. To co się teraz dzieje z problemem inflacji i sztucznym utrzymywaniem cen na stacjach benzynowych, to wszystko po wyborach się dopiero okaże. Przeżyłam system komunistyczny, gdzie chciano gospodarką i finansami sterować odgórnie. Jak się to skończyło wszyscy wiemy, i słusznie ten ustrój minął. To co teraz robi Glapiński i cały ten rząd to naprawdę powrót do tamtych czasów.

Często można Panią spotkać różnego rodzaju protestach, w szczególności gdy mowa jest o kobietach. Czy kobietom w Polsce żyje się źle?

– PiS zgotował piekło kobiet. To nie jest tylko hasło z ulic, ze strajków kobiet, które były bardzo głośne. Ja już nie będę tej biednej Izy z Pszczyny przypominać, ale to co zrobili, jeśli chodzi o zakaz aborcji to jest dramat. Kobiety boją się zachodzić w ciąże. Żadna kobieta nie jest pewna, że nie będzie wad letalnych. Co wtedy? Lekarze zasłaniają się klauzulą sumienia. Tak być nie może. Lekarz jest po to, żeby ratować życie, a nie zasłaniać się poglądami. Klauzula sumienia powinna iść do kosza.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
76 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bb
bb
4 miesięcy temu

Ludzie kochający Polskę naprawdę i świadomie – głosują głównie na Platformę Obywatelską

lenka
lenka
4 miesięcy temu

Mądrzy ludzie nie głosują na PO. Dawno się poznali na waszej hipokryzji, kłamstwach.

Klimaszewsky
Klimaszewsky
4 miesięcy temu

Naprawdę TVP ,,wiadomości,, to pomyje polityczne ciągle to samo…naprawdę PISowi władza też odbiła do głowy…naprawde przesrali dużo kasy nieudolnie ..ale naprawde od 1990 roku tylko ta partia coś zrobiła dla przeciętnego człowieka…i stopniowo podnosi nas na wyżyny gospodarki i niezależności.Wiele do zrobienia ale głosowanie na niemoty jak PO,SLD, rzep PSL czy chłopca Hołownie to obraz rozpaczy społecznej.Takie niemotynjakie nagromadziło PO w szeregach to długo by szukać…a osób jak Komorowski…Kopacz itd jest mi zwyczajnie wstyd za ludzi że ich wybrali.Tylko Pis jako mniejsze zło a konfederacja jako jego przeciwwaga do hamowania.

Last edited 4 miesięcy temu by Klimaszewsky
żdziwiony
żdziwiony
4 miesięcy temu

kto ją zaprosił ??? I pomagał jej opowiadać bajki. Ja dobrze pamiętam ich rządzenie .

JURAND ZE SPYCHOWA
JURAND ZE SPYCHOWA
4 miesięcy temu

wszyscy zdrajcy do tUSKOWOZU i wypad z POLSKI..

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Pamiętam, jak Kwaśniewski – głodny kariery prezydenckiej – rozjechał Wałęsę. pamiętam, jak ten sam Kwaśniewski – syty dwóch kadencji, przepity i syty – przerżnął z kretesem debatę z Kaczyńskim 10 lat później. To samo przydarzyło się Tuskowi. W 2007 roku głodny władzy i koryta rozjechał Kaczyńskiego w debacie, będąc błyskotliwym, zajadłym, zaczepnym, pełnym wigoru i chęci do walki, do zwycięskiej walki. A w poniedziałek ? To był inny człowiek, zmęczony, syty, wykonujący bez wiary rolę jaką narzucili mu mocodawcy, nie miał ochoty walczyć jak lew i został pożarty przez Morawieckiego. Na nic zaklinanie rzeczywistości w GWnie, cała Polska widziała jak facet przegrał z… Czytaj więcej »

Bogdan
Bogdan
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

My nie wybieramy Tuska, tylko kierunek zmian. Ten , w którym zmierza PiS to polexit, korupcja, nepotyzm i intelektualny zaścianek.
Polska musi się rozwijać, pozostając krajem demokratycznym. Tylko opozycja daje taką szansę!

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Tusk wzywa wróżkę:
W nocy śniły mi się ziemniaki. Co to znaczy?
To znaczy, że jesienią was wykopią a na wiosnę
posadzą.

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Dlaczego Tusk i Merkel tak szybko znaleźli wspólny język?
– Bo ich dziadkowie walczyli w jednym okopie.

beata
beata
4 miesięcy temu

miejmy nadzieja ze się obudza i takie lampucery wsadza do szafy! jak załatwiłaś tyle pieniędzy żeby opanować wszystkie przystanki i autobusy w bielsku. a to twój kolega szef MPK

tak, ale
tak, ale
4 miesięcy temu

W miarę starzenia się mężczyznom rośnie broda, a kobietom język.

Frinz
Frinz
4 miesięcy temu

Babcia ale żwawa!

I owszem
I owszem
4 miesięcy temu
Reply to  Frinz

Może i żwawa ale tylko nadrabia miną, że wszystko ogarnia. Jak się czyta jej wypowiedzi to widać poziom magla. Gdy weźmie się pod uwagę, że “babcia” ma jedynkę w naszym regionie to żal ściska pewną część ciała.

Śmiechu warte
Śmiechu warte
4 miesięcy temu

Wystawili aktywiszcze ,rzecznicze prasowe jako kandydata na ministra oświaty i usmarkanego pod nosem Kołodziejczaka na ministra rolnictwa i wybory chcą wygrać

!
!
4 miesięcy temu

W niedzielę opozition fuhrer wraz ze swoją demoniczną POstkomunistyczną sektą pójdzie w niebyt

$
$
4 miesięcy temu
Reply to  !

Jaka partia taki wpis – buraczy pastewny-

nie przeszkadzać
nie przeszkadzać
4 miesięcy temu
Reply to  $

Nie przeszkadzać naczelnemu wśród komentujących bojownikowi o demokrację wykrzyknikiem zaopatrzonemu

Mokry sen im.......
Mokry sen im.......
4 miesięcy temu

Żałosny ten artykulik o szefie Wydawnictwa “Prasa Beskidzka”, który “chciał wynająć samolot”. Nie udało się albo było za drogo. Ale postanowił o wszystkim opowiedzieć ze szczegółami swojemu redaktorowi.

żałosna kariera
żałosna kariera
4 miesięcy temu

Super pomysł z tym samolotem. Szoda że nie został zrealizoany. Za to żałosnym pomysłem wykazał się uniewersalny dziennikarz TVP Michaś Rachoń paradując w przebraniu dużego penisa. Może to skutek tego że miał mokry sen robocie do której się nie nadaje.

Jan
Jan
4 miesięcy temu

Debilny złodziej cham pinokio dostał popalić od bandy RUDEGO co na to deb–e sekty SBeka jarka czyli 15 X ***** *** i pampersy ich.

?
?
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

dzisiaj jesteś Jan pajacu?

Sądny dzień
Sądny dzień
4 miesięcy temu

A niby dlaczego babciu uważasz ,że wygracie wybory ,jaki macie program? Zegar tyka ,sądny dzień blisko!!

tak, ale
tak, ale
4 miesięcy temu

Emerytka Mirosława jest “przekonana o zwycięstwie”.Kobiety zgadują wszystko. jeżeli się mylą to znaczy, że sprawę gruntownie przemyślały.

Sądny dzień
Sądny dzień
4 miesięcy temu

Debata w TVP , herr koondel kaputt !!

znudzony "taką prawdą" TVPiS
znudzony "taką prawdą" TVPiS
4 miesięcy temu
Reply to  Sądny dzień

Proszę tak nie pisać do Pana Prezesa Jarosława. Może kurduplem jest, ale koondel to już przesada.
Poza tym nie rozumie po niemiecku, jak zresztą po żadnemu innemu, włącznie z polskim. Bo na przykład, ludzie pełni wiary wołają “Jarosław Polskę zbaw”, a on ucieka przed jakimś takim uśmiechnietym Tuskiem w lasy kieleckie i do Przysuchy. Kiedy wróci, nie wiem. Może się zgubi.

Sądny dzień
Sądny dzień
4 miesięcy temu

jak ci się nudzi to se włącz TVN ,same hity , co do kundla to się dowiedz co to znaczy Tusk po kaszubsku

$
$
4 miesięcy temu
Reply to  Sądny dzień

Jaka partia taki wpis -ujadanie psa-

$
$
4 miesięcy temu
Reply to  Sądny dzień

Jaka partia taki wpis- wilczy jazgot-

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Spotyka się Putin z Miedwiediewem.
– Słuchaj Dmitrij, trzeba coś zrobić z tymi różnicami w czasie, bo same gafy strzelam. Na przykład dzwonię do Prezydenta Chin, żeby mu złożyć życzenia urodzinowe, a on mi mówi, że to dopiero jutro.
Przerywa mu Miedwiediew:
– To jeszcze nic Władimir, ja dzwonię do Tuska, żeby złożyć kondolencje, a on mi mówi, że jeszcze nie wystartowali!

znudzony "taką prawdą" TVPiS
znudzony "taką prawdą" TVPiS
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Słuchajcie “taka prawda”, już raz grzecznie Was prosiłem, żebyście po chamsku nie wklejali bredni tam, gdzie kulturalni ludzie rozmawiają. Anegdotka jest stara jak świat. Śmieszna była w komunie i już nic nią nie ugracie. Chcę być uprzejmy i dlatego piszę do Was w liczbie mnogiej, bo tak się do siebie zwracacie tam hen za Bugiem. Pamiętam to z serialu “Czterej pancerni i pies”, który z przyjemnością ogądałem. Jak wszyscy wiemy, Rudy jest na 102! Może Wam za tę robotę mało płacą, ale to miejcie pretensje do nich. A za wklejanie tych samych treści powinni nie płacić wcale i jeszcze Was… Czytaj więcej »

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Tusk wzywa wróżkę:
W nocy śniły mi się ziemniaki. Co to znaczy?
To znaczy, że jesienią was wykopią a na wiosnę
posadzą.

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Lista zasług pana Tuska jest długa i każdy powinien mieć szanse się z nią zapoznać. Zacznijmy od twardo wypowiedzianych słów Tuska w 2007 roku. Wszyscy pamiętamy jak pan Tusk przemawiał do Polaków i mówił, że jak ktoś w rządzie PO, choćby tylko pomyśli o podwyżce podatków, to on Tusk, osobiście go z rządu wyrzuci. 2012: drastyczny wzrost bezrobocia podpisanie paktu fiskalnego podpisanie ACTA pan Tusk wywalczył w Unii prawo do zasiadania raz do roku przy stole państw strefy euro, na dostawionym stołku, dodatkowo Polska ma prawo milczeć. podarowanie 7 mld EURO na ratowanie Grecji i ich 3x większych od naszych… Czytaj więcej »

Artur
Artur
4 miesięcy temu

Siła doświadczenia, siła argumentów. Przy tym PESEL ma marginalne znaczenie. A jeśli dla kogoś większe, to na samym dole listy są zazwyczaj najmłodsi.

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

 Program wyborczy Platformy najlepiej przedstawiła Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: ,, Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. ” ,, Tego się nie do skomentować prozą Żeby było proszę państwa tak jak było. * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Pakuj się już tłusty kocie i zatankuj sobie jeszcze auto,chyba że instrybutor będzie popsuty😂

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

a ten ,, insrybutor ,, ton najnowszy wynalazek PO?

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

sorry,,, instrybutor,,

znudzony "taką prawdą" TVPiS
znudzony "taką prawdą" TVPiS
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

Proszę nie wklejać tych bredni, gdzie tylko się da. Bo to nudne i nieśmieszne. Utrudnia czytanie komentarzy mądrych ludzi.
A niechby zjedli nawet wiadro ośmiorniczek to klubu milionerów, jak PiS nie utworzyli.
A my przez takich ekonomistów jak Morawiecki i Glapiński będziemy jeść pół miski ryżu, o której pan Mateusz mówił, bo drugie pół zeżarła inflacja, tak jak 31% kwoty z emerytury.

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Wypisuj dalej podobne głupoty, a PiS będzie rządził długo i szczęśliwie. Dawaj , dawaj….

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  taka prawda

To jest troll,nic na to nie poradzisz,on pisze tego typu właśnie brednie od lat.

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

Paniusia Nyklowa taka zniesmaczona. a likwidacja Bankowego Tytułu Egzekucyjnego i Ustawa Kominowa była złe? Ustawa ograniczająca komorników była zła? Obniżka CIT z 19 na 9 % i obniżka PIT z 18 na 17 procent są złe? Zerowy PIT dla młodych i wolne niedziele dla rodzin są złe? 500 plus i 13 emerytura są złe? 500 na niepełnosprawnych i leki dla seniorów są złe? Obniżenie wieku emerytalnego, darmowy posiłek dla dzieci w szkole, wyprawka 300 złotych są złe? Podwyżki dla nauczycieli i mundurówki są złe? Zniesienie opłaty dla rodziców czuwających przy swoich dzieciach w szpitalach jest złe? Zablokowano podwyżkę cen prądu… Czytaj więcej »

Wyborca
Wyborca
4 miesięcy temu

Czy to Pani Bojówkarze rysują penisy i jaja na plakatach PiSu pod kościołami??? Tylko Wasze plakaty były nie zniszczone.

bez jaj
bez jaj
4 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

A czemu te plakaty muszą wisieć pod kościołami?

Jan
Jan
4 miesięcy temu
Reply to  bez jaj

Wiszą tylko pisu ciemnota musi widzieć co mówią z ambony na kogo głosować zamiast o Bogu.

Zezłoszczony
Zezłoszczony
4 miesięcy temu
Reply to  bez jaj

Bo tam pasuje malowanie penisów?

wnioski
wnioski
4 miesięcy temu

już wyciągneli w 2015

myśleć samodzielnie
myśleć samodzielnie
4 miesięcy temu
Reply to  wnioski

To było 8 lat temu, nie zauważasz że jest nowe rozdanie i u władzy nie da się być ciągle.

Ciekawy
Ciekawy
4 miesięcy temu

Jakie nowe rozdanie? Te same gęby w Pisie i Ko od lat. Jedni i drudzy pokazali, że są szkodnikami. KO zmieni tylko ludzi na stołkach, a ludzi będą mieć w d..

Ciekawy
Ciekawy
4 miesięcy temu

Jak za Po było tak dobrze to czemu było tak źle , że w 2015 dostali takiego kopa? Mieli wszystko: władzę, policję, media ( wszystkie bo TVP też było ich a kłamało jak za Pisu). Chyba tylko rządzić nie umieli.

komu opowiadać
komu opowiadać
4 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

Trochę ludzi pamięta 2015 rok, nie musisz nieprawdziwie opisywać, porównywać – bo diametralna różnica

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
4 miesięcy temu

Najwyższy czas bawić wnuki-rozumu już coraz mniej,choroba starosci

RA US
RA US
4 miesięcy temu

ANI JEDNEGO ĆAPATEGO ŚM1ECIA!!!

bielszczanie
bielszczanie
4 miesięcy temu

Halo tu ziemia ! Te 100 konkretów ktore tak szumnie reklamują politycy PO należy włożyć między baśnie z krainy mchu i paproci.Patrząc realnie przez pryzmat sytuacji z jaką stykamy się w BB gdzie od 2 dekad rzadzą samorządowcy zwązani z PO mieszkańcy i podatnicy na własnej skórze doświadczają czym jest strategia preferowana przez PO. Może pani poseł odpowie dlaczego od lat bojkotowany jest program budowy nowych mieszkań komunalnych ? Dlaczego nie sprzeciwiła się pani działaniom samorządowców zmierzającym do wygaszenia b.pożytecznej działalności świetlic ,, Parasol” ? Dlaczego tworzenie oddolnej demokracji i prawdziwy dialog z mieszkańcami jest solą w oku ?

SOS
SOS
4 miesięcy temu
Reply to  bielszczanie

Halo tu polska ziemia. SOS dla istot potrzebujących tlenu!
Mutacja szkodnika PiS i Solidarna Polska zniszczyła lasy i demokrację. Ludzie nie mają czym oddychac, dziki wchodzą do Żywca, fachowcy chcą uciekać za granicę, lekarze już tam są

Grzegorz
Grzegorz
4 miesięcy temu

Zróbcie z nią wywiad we wtorek 17 października, ciekawe co powie!!!

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Chciałbym dobrze zdadnąć co powie: Dziękujemy Polkom i Polakom że tak licznie skorzystali ze swoich praw wyborczych. Koniec dyktatury mniejszości. Przywracamy demokrację. Widzę na ulicach, że wszyscy się do siebie wreszcie uśmiechają. Po zaprzysiężeniu koalicyjnego rządu zaczynamy wyprowadzać Polskę z ruiny, zgodnie z programem 100 konkretów.

$
$
4 miesięcy temu

A dokładnie na te srebrniki judaszowe ktoś musi pracować. Srebrniki nie mnożą się na kanapie. Ktoś pracuje żebyś mógł dostać TY.

Gramotny
Gramotny
4 miesięcy temu
Reply to  $

Czy te srebrniki to a’propo Srebrnej???

Załamany.
Załamany.
4 miesięcy temu

Chciałbym wiedzieć która partia przyczyni się do rozbudowy dróg w w uciążliwe zakorkowany Żywcu i jego okolicach. Jak wiadomo od 20 lat nie powstała ani jedna sygnalizacja świetlna a oznaczenia droowe i brak luster prosi się o pomstę do nieba.

Joaśka
Joaśka
4 miesięcy temu
Reply to  Załamany.

To pytanie do “niezależnego” burmistrza Szlagora.

felczer
felczer
4 miesięcy temu
Reply to  Joaśka

Droga Joanno burmistrz Szlagor jest niezależny(???) jak Eskimos od iglo. Spija tłusty tran z każdej poltycznej butelki.

Joaśka
Joaśka
4 miesięcy temu
Reply to  felczer

🙂 Dlatego słowo niezależny w cudzysłowie. Ale oboje wiemy, że z tej z etykietą PiS spija chętniej.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
4 miesięcy temu

Nawet jakby ktoś z PO chcialby dobrze dla Polski to co z tego jak to u góry Donald i spółka rozwali wszystko i poskłada Polskę w małe pudełko tak jak już to przecież było!!!!a mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie….nie będzie…nie będzie…to sa słowa kluczowe, pamiętajcie!!!!!

$
$
4 miesięcy temu

Was interesują tylko judaszowe srebrniki a nie dobro ludzi.

Ciekawski
Ciekawski
4 miesięcy temu
Reply to  $

Jak wyglądało dobro ludzi w wykonaniu POKOmuny jak byli u władzy?

awaria kompresora
awaria kompresora
4 miesięcy temu

Pobudka! To PiS od ośmiu lat rządzi. Wspaniale przy tym dowodzi, jakim jest mistrzem w rozwalaniu wszystkiego, co się da. Zrobić prezesem kumpla albo szwagra, to nic, ze się nie zna. Ważne że umie grabić pod siebie i uczciwie się dzieli. Ale ze swoimi mocodawcami. Rodzina na swoim i gra gitara. Mają też wielu kreatywnych od Willi+ i innego wyprowadzania kasy z naszych podatków na dęte fundacyjki. Głębsze skutki sa długofalowe dla przdsiębiorstw i budżetu państwa. Przypomne, że zaczęli od stadnin koni, po których zostało już w zasadzie tylko wspomnienie. Na Orlenie kartki “Awaria kompresora” To już powietrza nawet zabrakło?… Czytaj więcej »

Oto Pytania
Oto Pytania
4 miesięcy temu

Czy ktoś mi napisze jaki jest program PO czy innych totalnych z opozycji oprócz wprowadzania do Polski przestępców ciapatych??Polacy by chcieli wiedzieć jak będziemy dalej się rozwijać i bogacić a parę dni przed wyborami oprócz straszenia PiSem nic nie wiemy????

odwrotnie
odwrotnie
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

Kto chce ten wie, przy zadających pytania takich jak tu – nie ma sensu odpowiadać, nie zadają pytania aby chcieć się dowiedzieć. Mogłeś wczoraj dowiedzieć się z debaty telewizyjnej ale nie w tym stylu. Straszenie Tuskiem i przywoływanie historii sprzed wielu lat to ja słyszę non stop.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
4 miesięcy temu
Reply to  odwrotnie

Wczoraj z debaty dowiedziałem się że nagle wszyscy chcą utrzymać programy socjalne od PiS a jak były te programy wprowadzane to cała opozycja krzyczała nie stać nas!!!zbankrutujemy!!!jak nie wierzysz obejrzyj sobie archiwa żeby się przekonać że tak bylo??

myśleć samodzielnie
myśleć samodzielnie
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Trzeba od tego zacząć, że te programy przekupne są złym pomysłem na tak szeroką skalę. Polska nie jest bogatym krajem, nie stać nas. Co mają mówić w kampanii? – że odbiorą?

$
$
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

Musisz oglądać inne wiadomości niż TVPiS to się dowiesz wszyscy wszystko wiedzą tylko nie ty.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
4 miesięcy temu
Reply to  $

Ale to moj wniosek a nie wniosek z którychś informacji. A u Ciebie jak z logicznym myśleniem??

Waldemar
Waldemar
4 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytania

Ja oglądam TVP i słyszę tylko straszenie rudym i Tuskiem. To ci sami?

Hermenegilda ta mądrzejsza
Hermenegilda ta mądrzejsza
4 miesięcy temu

Ja jestem mądrym człowiekiem i już wyciągnęłam wnioski z przekonania własnego, wiem że nie wiem kto wygra wybory

Joaśka
Joaśka
4 miesięcy temu

Nie martw się. Tego to nie wie nawet prezes Jarosław, który powiedział “Niewielu jest na świecie ludzi mądrzejszych ode mnie”. Ale wszyscy wiedzą (i on to też wie), ze PiS przegra. Rozumując logicznie: Wygra Polska. Wygrają Polki i Polacy, którzy chcą żyć z uśmiechem na ustach i wiarą, że nikt im nie zabierze, tego co z wielkim wysiłkiem wypracowali (łącznie z oszczędnościami zżeranymi przez inflację) i tego co normalnemu człowiekowi jest do życia niezbędne – wolności wyboru.

hura
hura
4 miesięcy temu

Najważniejsze aby wybierający byli przekonani o zwycięstwie a tak nie jest, parlamentarzystka może sobie mówić otwarcie i czekać na otwarcie jeszcze 4 lata.