Kultura i rozrywka Wadowice

Maj na deskach

Fot. Archiwum WCK Wadowice

Trzy teatry działające przy Wadowickim Centrum Kultura zapraszają na majowe spektakle.

W najbliższy weekend (8 maja) w sali kameralnej „Oszustka” na podstawie jednoaktówki Ephraima Kishona. Kolejnego dnia – 9 maja „Fabryka lalek”, autorski spektakl Pawła Buszewicza.
Zaś końcem miesiąca – 26 maja Teatr Tańca re-Wizja zaprezentuje „Anioła Życia”, inscenizację inspirowaną losem Stanisławy Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz w reżyserii Żanety Żytko.
Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie WCK. Liczba miejsc jest ograniczona.

Teatr Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Premiera spektaklu pt. „OSZUSTKA
8 maja (niedziela) 2022 r. godz. 17:00
Sala kameralna WCK
Spektakl na podstawie jednoaktówki Ephraima Kishona pt. „Oszust”.
E.Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność.
Reżyseria: Paweł Buszewicz
Występują: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak, Aleksander Sapeta.

Teatr Sokół
Premiera autorskiego spektaklu pt. „FABRYKA LALEK”
9 maja (poniedziałek) 2022 r. godz. 18:00
Sala kameralna WCK
Zataczamy koła. Od wieków to się nie zmienia: wspinamy się na wyżyny myśli technologicznej, sprawdzamy jej owoce, wpadamy w zachwyt nad sobą i swoim dziełem, które po jakimś czasie udowadnia nam naszą słabość. Po chwili zniechęcenia zapala się jednak w naszej głowie lampka: już wiemy, co trzeba naprawić i ulepszyć, by kolejny raz nie popełnić tego samego błędu. I rzeczywiście: nie popełniamy go. Popełniamy natomiast dziesiątki innych błędów, które – podobnie jak poprzednio – pracowicie naprawiamy. I tak powstają cuda techniki, a zarazem dokonuje się degradacja ich twórców.
Reżyseria: Paweł Buszewicz
Występują: Joanna Borkowska, Katarzyna Kądziela, Martyna Mrowiec.

Teatr Tańca re-Wizja
Premiera spektaklu pt. „

navigate_before
navigate_next

26 maja (czwartek) 2022 godz. 20:00
Sala teatralna WCK
Nie wiadomo co jest tutaj lepsze – mierzenie się ze wspomnieniami czy z teraźniejszością? A jeśli ze wspomnieniami to którymi? Do Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek, a wśród nich jest położna z Łodzi. Dramatyczna inscenizacja inspirowana losem Stanisławy Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz, która z odwagą i całkowitym oddaniem niosła pomoc ciężarnym więźniarkom.
Choreografia i reżyseria: Żaneta Żytko
Występują:
Główna rola położnej: Zofia Kadłubowska
Więźniarki: Magdalena Bolek, Dominika Hydzik, Julia Kręcioch, Zuzanna Orlik, Zuzanna Pająk, Natalia Porębska, Dorota Wadowska, Oliwia Wajdzik

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments