Wydarzenia Sucha Beskidzka

Maków: Patriotyczne śpiewanie i stypendia (wideo)

Fot. Wojciech Ciomborowski

Hucznie  Święto Niepodległości obchodzono w Makowie Podhalańskim. W miejscowej świetlicy przy remizie strażackiej zorganizowano wieczornicę. Było patriotycznie, nastrojowo, momentami bardzo wzruszająco.

Na początek na scenie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Serafitek pw. św. Anny „Mój Dom”. Po nich Babiogórzanie Polana Makowska odtańczyli poloneza, a kolorytu ich występowi dodał fakt, że pojawili się w tradycyjnych szlacheckich strojach. Po szybkim przebraniu się w stroje wypożyczone z Oświęcimskiego Centrum Kultury dali jeszcze pokaz innych polskich tańców, zaczynając od kujawiaka, a kończąc na krakowiaku. Po nich na scenie pojawił się Jakub Urbański z SP w Grzechyni, który zaprezentował poloneza, a po nim kolejno piosenki znane z czasów kadrówki, ale także okupacji zaśpiewały chór Septyma z ZS w Makowie, uczniowie ze SP w Żarnówce, dziecięcy zespół regionalny „Malikowy Groń” z Grzechyni, Kojszowiocki z Kojszówki oraz chór Żaczki Królowej ze SP w Juszczynie.

Na zakończenie uroczystości burmistrz Paweł Sala, który kolejno nagradzał występujących podziękował im jeszcze raz za poruszające wystąpienia. Na scenę poprosił natomiast najbardziej utalentowanych sportowo i naukowo mieszkańców gminy i wręczył im stypendia.

Autorem foto i wideoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments