Wydarzenia Sucha Beskidzka

Maków Podhalański: Będzie wreszcie remont ulicy Za Wodą w kierunku Suchej Beskidzkiej

Sesja Rady Powiatu Suskiego. Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Po wielu prośbach, interwencjach, skargach wreszcie będzie remont mocno zniszczonej ulicy Za Wodą w Makowie Podhalańskim!

Jak podkreśla radny powiatu suskiego Jan Woźny, który wielokrotnie upominał się o remont, to droga alternatywna pomiędzy Suchą Beskidzką a Makowem Podhalańskim, gdyby coś się stało na drodze krajowej nr 28 i została ona zablokowana. Podczas niedawnej sesji Rady Powiatu Suskiego starosta Józef Bałos poinformował, że Zarząd Powiatu Suskiego wyraził zgodę na przeprowadzenie postępowania dla remontu odcinka drogi powiatowej ul. Za Wodą w Makowie Podhalańskim na długości 1 250 metrów.

Remont zostanie przeprowadzony w ramach porozumienia starostwa z gminą Maków Podhalański. Szacunkowa wartość inwestycji to 400 tysięcy złotych, gdzie samorządy będą partycypować po połowie. Będzie to odcinek bliżej Grzechyni od strony mostu, mniej więcej na wysokości warsztatu stolarskiego w kierunku Suchej Beskidzkiej do miejsca, gdzie jest dobra nawierzchnia. To odcinek, gdzie jest najgorszy stan jezdni – podkreślił starosta Józef Bałos.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
12 dni temu

Oto jaka ważna rola Zarządu. Co tam radni, starosta – najważniejszy Zarząd w takiej sprawie.