Wydarzenia Sucha Beskidzka

Makowianie dzielą Budżet Obywatelski

Fot. Pixabay

Dziś (12 sierpnia) rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach makowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Mieszkańcy nadskawskiego miasta mogą oddawać głosy do 30 września.

Mieszkańcy centrum Makowa decydują na co przeznaczone będzie 75 tys. zł, czyli taka sama kwota jak w poprzedniej edycji BO.  Do wyboru mają trzy propozycje. Pierwsza zakłada wykonanie odwodnienia oraz wyłożenie kostką brukową placu obok estrady Makowianka i placu przed remizą strażacką, druga montaż wiaty grillowej nad Skawą, a czwarta zakup i montaż żaluzji okiennych na hali sportowej w Zespole Szkół w Makowie. Z przyczyn formalnych odrzucono projekt budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie rodzinne ogrodu działkowego „Skawa”.

W Makowie Dolnym w ramach BO wydane zostanie 45 tys., a mieszkańcy zdecydują czy środki zostaną przeznaczone na remont placu przy Szkole Podstawowej SPSK, czy też na organizację warsztatów kulinarnych.

Urny znajdują się w budynkach Urzędu Miasta, Biblioteki Miejskiej oraz Domu Kultury. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta mający ukończone 16 lat.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o