Wydarzenia Sucha Beskidzka

Makowianie podzielili budżet obywatelski

Fot. UM w Makowie Podhalańskim

Ogłoszono oficjalne wyniki głosowania na budżet obywatelski Makowa Podhalańskiego. W tym roku do wyboru było pięć propozycji.

Zgodnie z ustaleniami w tym roku do rozdysponowania było w sumie 120 tys. zł, z których 75 tys. przypadało na Maków Centrum, a 45 tys. na Maków Dolny. Głosowanie zakończyło się 30 września. Potem nastąpiło nie tylko liczenie głosów, ale także weryfikowanie numerów Pesel głosujących oraz ich tożsamości, celem potwierdzenia czy mieli oni prawo dokonywać wyboru. W podziale budżetu obywatelskiego mogli bowiem uczestniczyć wyłącznie mieszkańcy miasta mający ukończone 16 lat.

Po podliczeniu głosów okazało się, że oddani 948 głosów, z czego 116 było nieważnych. Biorąc pod uwagę fakt, że na terenie miasta mieszka około 5 tys. osób uprawnionych do udziału w budżecie obywatelskim, to wynika z tego, że głosy oddał co piąty makowianin mający ku temu prawo.

W Makowie Centrum zagłosowało 591 osób, z których zdecydowana większość – 417 (70,55 proc.) uznało, że środki z budżetu obywatelskiego należy wydać na zakup i montaż żaluzji okiennych na hali sportowej przy Zespole Szkół w Makowie. Zdecydowanie mniej bo 158 (26,73 proc.) opowiedziało się za wykonaniem odwodnienia oraz wyłożenie kostką brukową placu obok estrady Makowianka i placu przed remizą strażacką, a zaledwie 16 (2,72 proc.) za potrzebne uznało wybudowanie nad Skawą wiaty grillowej.

W Makowie Dolnym wynik do końca był na ostrzu noża. Ostatecznie wybór padł na remont  placu zabaw przy Szkole Podstawowej SPSK – 124 głosy (51,45 proc.), a 117 osób (48,55) opowiedziało się za organizacją warsztatów tradycyjnej kuchni polskiej we współczesnym świecie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
7 miesięcy temu

głosujemy tylko na PIS