Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Makowskie Dni Poezji

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

W środę (23 listopada) o 17.00 w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim rozpocznie się niezwukle ciekawa impreza – „Makowskie Dni Poezji”.

To impreza z kilkunastoletnią historią w trakcie, której prezentowane są najciekawsze dzieła poezji polskiej z przybliżeniem sylwetek ich twórców.

Do tej pory gościliśmy u nas takich wybitnych poetów jak Leszek Aleksander Moczulski, Adam Ziemianin, Krzysztof Lisowski, Jerzy Bonowicz, Bronisław Maj, Magdalena Węgrzynowicz-Plichta czy Wiesław Kolarz. Pragnąc, aby impreza ta miała bardziej interaktywny charakter, łączymy ją z formą prezentacji utworów poetyckich określonych autorów, w wersji tzw. „czytanej”. Oznacza to, że recytatorzy nie muszą uczyć się tekstów na pamięć, ale muszą umieć je odpowiednio zinterpretować czytając. W tym roku, po raz kolejny chcemy przybliżyć sylwetkę naszego wieloletniego przyjaciela Adama Ziemianina, którego twórczość przepełniona jest ciepłem i swoistą nostalgią nie pozbawioną jednak pogodnego optymizmu. Młodszym odbiorcom znany może być jako autor tekstów piosenek wykonywanych przez Stare Dobre Małżeństwo, Krzysztofa Myszkowskiego, Elżbietę Adamiak, Jacka Wójcickiego, Marka Andrzejewskiego czy zespoły Wolna Grupa Bukowina i U Studni – podkreśla organizator wydarzenia, którym jest Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments