Wydarzenia Bielsko-Biała

Mamy Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków ma już 15-letnią tradycję. Fot. Fundacja Ekologiczna Arka

19 maja to – zainicjowany 15 lat temu przez bielską Fundację Ekologiczną Arka – Dzień Dobrych Uczynków.

– Czasami słyszę, że w tym poważnym świecie zajmujemy się taką naiwną akcją. Jeżeli w nim mają dominować skandale, rozboje, wyzysk i szalona konsumpcja, to faktycznie wolimy zajmować się naszymi dobrymi uczynkami. Wolimy sadzić drzewa, pomagać zwierzętom, walczyć z niską emisją, zbierać książki, które pomagają czy pluszaki. Głęboko wierzymy, że każdy dobry uczynek ma znaczenie – mówi Wojciech Owczarz, szef fundacji i pomysłodawca akcji.

W tym roku Arka zachęca młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nią samą organizacji społecznej. – Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukiwania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat – dodaje Wojciech Owczarz.

Na stronie internetowej fundacji znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Jednakże dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że owa lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły, nadsyłane przez zainteresowanych tym świętem bezinteresowności. – Zachęcamy także do przeczytania relacji z poprzednich naszych akcji, które mogą być dla was inspiracją. Przesyłajcie nam swoje dobre uczynki przez Facebooka lub mailem. Powstanie z nich wirtualna „Księga Dobrych Uczynków” – zachęcają organizatorzy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu

Pasowałoby aby to był dzień dobrych uczynków nie tylko w gronie młodzieży szkolnej. Starsi mają szersze pole do działania. Nie ma w tym naiwności.