Bielsko-Biała Sport

MAMY TO!!! Ekstraklasa jest nasza!

Zdjęcia: Artur Jarczok

Podbeskidzie pokonało Odrę Opole i na dwie kolejki przed końcem sezonu przypieczętowało awans do ekstraklasy. “Górale” wracają do elity po czterech latach. Feta zaplanowana została na 25 lipca po meczu z Chrobrym Głogów.

Wszystkie gole w pierwszej połowie padły w ostatnich dziesięciu minutach. Strzelanie rozpoczął Bartosz Jaroch, który huknął z woleja z okolicy pola karnego. Podwyższył po pięciu minutach Karol Danielak. Skrzydłowy w 40. minucie świetnie “poklepał” z Jarochem i z ostrego kąta pokonał bramkarza Odry.

Goście odpowiedzieli na kilkadziesiąt sekund przed przerwą. Z lewej strony boiska strzałem po długim roku Martina Polaczka zaskoczył Patryk Janasik. Na początku drugiej połowy padł trzeci gol dla “Górali”. W polu karnym niefortunnie interweniował Piotr Żemło, który skierował piłkę do własnej bramki.

W 63. minucie prostopadłą piłkę otrzymał Marko Roginić, zagrał wzdłuż boiska do Michała Rzuchowskiego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Odry. Wysokie prowadzenie rozluźniło miejscowych. Wpierw trafił Szymon Skrzypczak, a w 80. minucie błąd Polacka wykorzystał Jarosław Czernysz.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 4:3 (2:1)
Bramka: Jaroch (35′), Danielak (40′), Żemło (49′ sam.), Rzuchowski (63′) – Janasik (45′) – Skrzypczak (72′), Czernysz (82′)

Odra: Kuchta – Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Janasik – Czyżycki, Janus, Bonecki (58. Mikinić), Niziołek, Błanik (46. Czernysz) – Piech (58. Skrzypczak).

Podbeskidzie: Polacek – Jaroch, Gach, Komor, Osyra – Sopoćko (69. Laskowski), Danielak, Figiel, Rzuchowski – Nowak (84. Rakowski) – Roginić (80. Biliński).

db

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TRZASK ....PRASK
TRZASK ....PRASK
15 dni temu

Nie marudzić. Nie wyszło Podbeskidziu z Trzaskiem to macie choć na pocieszenie miejsce w ekstraklasie. Jak mawiał Jerzy Lec – “Lepszy cyc niż nic.”

Maria.
Maria.
16 dni temu

Wiocha gra do wiochy taka kopanina kto na nich płaci.

Damian
Damian
18 dni temu

Ktoś musi być w ogonie w tej lipa lidze to gorole sie na to nadają tylko szkoda że idą na to nasze podatki dziwię się sponsorowi że daje na takie niby coś.

Viktor z B_B
Viktor z B_B
19 dni temu

I co to da nasza exstra klasa to poziom A klasy ,ile ta wiejska kopanina dla wiejskich widzów będzie nas podatników miasta kosztowała ,chcą się bawić gorole to niech się finansują a nie my na nierobów płacić.Nawed legia czy pierwsz trójka się nie liczy w Europie chyba że wylosują amatorów z Monako robią tylko obciach dla Polski.