Bielsko-Biała Sport

Mamy to! Mundial w Bielsku

Fot. Wojciech Małysz

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata FIFA U20 odbędą się między innymi na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

W piątek ogłosili to przedstawiciele PZPN i FIFA. Na konferencji prasowej towarzyszyli im przedstawiciele władz miasta: wiceprezydent Waldemar Jędrusiński i przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Klimaszewski. Jaime Yarza, dyrektor turnieju ze strony FIFA, powiedział, że Bielsko-Biała będzie jednym z sześciu miast gospodarzy turnieju, który potrwa od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku.

Dodał, że nie wszystko w stolicy Podbeskidzia jest już gotowe, 15-osobowa delegacja ekspertów FIFA, która wizytowała miasto, miała pewne zastrzeżenia, ale zaraz wyjaśnił, że jest to normalne. Na pytanie czy Bielsko zdąży nadrobić te braki, odpowiedział: – Gdyby miało nie zdążyć, to by nas tutaj dzisiaj nie było.

Mistrzostwa świata u20 to trzecia najbardziej prestiżowa impreza firmowana przez FIFA, zaraz po piłkarskich mistrzostwach świata i mistrzostwach świata kobiet. Wiceprezydent Waldemar Jędrusiński podkreślał, że walory promocyjne, które wynikają z organizacji mistrzostw, są nie do przecenienia. Na bielskim stadionie pojawią się w przyszłym roku najlepsi piłkarze świata do lat 20.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
baca
baca
2 lat temu

mam nadzieje że pan klimaszewski ze swojej pensji wynoszącej ok. 400 000 tysięcy sam to sfinansuje,hej.

Daro
Daro
2 lat temu
Reply to  baca

człowiek z PO, Bielsko dopiero odczuje jego skutki

¤Robert
¤Robert
2 lat temu
Reply to  baca

Nie rozumiem, 400 000 zł a wygląda jak wieśniak 🙂