Wydarzenia Wadowice

Marcyporęba: Rusza Dom Seniora

W styczniu rozpocznie działalność Dzienny Dom Seniora w Marcyporębie, który będzie się mieścił w budynku starej plebanii, teraz pięknie odnowionym i już prawie przygotowanym do nowej roli.

Placówka ma służyć nieaktywnym zawodowo mieszkańcom gminy Brzeźnica w wieku od sześćdziesięciu lat w górę. Seniorzy będą mogli spędzać w niej po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku na różnorodnych zajęciach, między innymi warsztatach technik plastycznych, gimnastyce, treningach umiejętności społecznych i pamięci. Codziennie dostaną ciepły posiłek, gmina może im również zapewnić dowóz do placówki. W Domu Seniora do ich dyspozycji przygotowane zostały: pokój ogólnodostępny, kuchnia, sala do ćwiczeń gimnastycznych, miejsce do odpoczynku wyposażone w biblioteczkę, sprzęt RTV oraz laptop z dostępem do Internetu, pokój zabiegowo-pielęgniarski, łazienka i toalety. Pobyt w placówce ma być odpłatny, przy czym wysokość opłat będzie ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem sytuacji materialnej seniora i zakresu świadczonych usług. Dom Seniora powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Senior+. 

Już od 11 grudnia można zapisywać się do udziału w zajęciach. Formularz zgłoszeniowy (dostępny tutaj) należy składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeźnicy, ul. Krakowska 111, w dniach i godzinach jego pracy. Więcej informacji na temat funkcjonowania Domu Seniora w Marcyporębie można uzyskać od kierownika GOPS Grzegorza Wojtasa (tel. 33 879 20 29 w.12) lub sekretarz gminy Brzeźnica Barbary Klęczar (tel. 33 879 20 29 w. 37).

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments