Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Martin Schmitt spotkał się z młodzieżą w Szczyrku. To coś więcej niż kolejna lekcja wychowawcza

Fot. z arch. ks. Jana Byrta

Puchar Świata w skokach narciarskich, odbywający się w naszym regionie, jest pretekstem do wielu spotkań ze skoczkami. Jedno z nich odbyło się w Szczyrku w Powiatowym Zespole Placówek – Szkole Mistrzostwa Sportowego. Jego bohaterem był Martin Schmitt, wielokrotny medalista i mistrz w skokach narciarskich.

– To było kapitalne spotkanie z uczniami, trenerami i nauczycielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Dane mi było jako księdzu ewangelickiemu, prowadzącemu lekcje religii w tejże placówce oświatowej, także w nim uczestniczyć. Nie omieszkałem postawić kilka pytań dotyczących relacji skoczka z Bogiem. Martin Schmitt jest z kościoła katolickiego i chętnie dzielił się swoimi przeżyciami na skoczniach świata. Poznaliśmy bardzo ciekawe informacje dotyczące zarówno jego kariery sportowej, jak i prywatnego życia. Padało wiele pytań z ust uczniów i trenerów, na które Martin Schmitt odpowiadał bardzo chętnie. Spotkania z takimi mistrzami dają młodzieży o wiele więcej niż kolejna godzina lekcji wychowawczej – uważa ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Duchowny, w imieniu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, przekazał niemieckiemu sportowcowi książkę “Mocniejsza niż śmierć” autorstwa Lidii Czyż z Wisły Malinki, żony ewangelickiego proboszcza, przetłumaczoną na język niemiecki.

– To był strzał w dziesiątkę, bo okazało się, że Martin bardzo lubi czytać i obiecał, że jeszcze w Polsce sięgnie po tę lekturę. Lidia Czyż wydała już wiele książek, które są oparte na autentycznych faktach i budują naszą wiarę – dodaje ks. Jan Byrt.

Fot. z arch. ks. Jana Byrta

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic.
Kibic.
3 miesięcy temu

No i tak powinno być .