Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

„Masz nieopłacony mandat karny”. To oszustwo!

Fot. KAS

Oszuści próbują kolejnej sztuczki, dzięki której chcą wyłudzić dane konta bankowego i je opróżnić.

– Uwaga na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do zapłacenia mandatu karnego pod rygorem skierowania sprawy do sądu. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych – ostrzega nadkom. Grażyna Kmiecik, ekspert Służby Celno-Skarbowej.

Do wiadomości dołączony jest link do strony, na której rzekomo można uiścić mandat. – Otwiera stronę, która łudząco przypomina stronę do płatności internetowych, a w rzeczywistości służy wyłudzeniu loginu, hasła i kodu potwierdzającego do banku – tłumaczy Grażyna Kmiecik.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prawnik.one
prawnik.one
4 miesięcy temu

Fałszywe maile, smsy , próby wyłudzenia danych i kradzieże z kont bankowych to ostatnio prawdziwa plaga w Polsce. W większości przypadków za każdą transakcję wykonaną bez naszej zgody odpowiada bank. W Prawnik.ONE pomagamy osobom poszkodowanym przez cyberprzestępców odzyskać pieniądze. Współpracujący z nami specjaliście wygrali już nie jedną sprawę z bankami. Prawnik.One to jedyna kancelaria w Polsce specjalizująca się w tego typu sprawach. 

Polka
Polka
4 miesięcy temu
Reply to  prawnik.one

To kryptoreklama panie prawnik

majster
majster
4 miesięcy temu

a publiczne wyłudzanie pieniędzy jest legalne? czy policja podejmuje jakieś działania?,przecięz ktoś jest nadawacą smsów,ktos inny czerpie zyski z ich przesyłania.