Wydarzenia

Maszyny stolarskie używane i ich leasingowanie

Chciałbyś rozkręcić działalność związaną z branżą stolarską, ale nie wiesz, skąd wziąć pieniądze na potrzebny Ci sprzęt? Zdecyduj się na leasing! To doskonałe rozwiązanie, w którym możesz liczyć na dostosowanie warunków do Twoich możliwości.

Jak wygląda to w praktyce?

Leasing na maszyny stolarskie używane

Korzystając z leasingu, masz szeroki wybór możliwości, jeśli chodzi o maszyny stolarskie używane. Możesz zaopatrzyć się zarówno w sprzęt do obróbki drewna, jak i urządzenia do produkcji mebli.

W tej branży używany sprzęt, na który możesz uzyskać leasing, to m.in.:

  • piły,
  • okleiniarki,
  • strugarki,
  • frezarki,
  • wiertarki.

W leasing możesz wziąć także prasy. Firmy finansują zarówno tańszy sprzęt (do kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych), jak i drogie centra obróbcze oraz całe linie technologiczne.

Warunki leasingu na maszyny stolarskie używane

Firmy leasingowe wymagają spełnienia kilku warunków, które dotyczą zarówno Ciebie jako leasingobiorcy, jak i finansowanej maszyny. Na jakiego rodzaju komplikacje możesz się natknąć?

Zdolność leasingowa

Aby posiadać zdolność leasingową, musisz wykazać odpowiednie dochody. Cena maszyny powinna być niższa niż roczne przychody Twojej firmy. Tylko w takim przypadku uzyskasz zdolność leasingową. W przypadku większości firm leasingowych nie istnieją też procedury uproszczone dotyczące leasingu maszyn stolarskich używanych. Konieczne będzie okazanie PIT-u oraz podsumowania księgi przychodów.

W Leason stosujemy bardziej elastyczne podejście. Udzielamy leasingu maszyn stolarskich do 200 tys. zł i nie wymagamy od Ciebie okazywania dokumentów finansowych. Jeżeli kwota za sprzęt jest większa, możesz skorzystać z uproszczonej ścieżki oceny wniosku. Wystarczy, że przedstawisz nam oświadczenie o dochodzie za bieżący rok obrachunkowy.

Maszyny do kwoty 110 tys. zł netto finansujemy też poprzez wygodny leasing online, przy czym leasing na urządzenia do kwoty 30 tys. zł jest rozpatrywany bez przedstawiania dokumentów finansowych – i to w zaledwie 15 minut.

Wkład własny to najczęściej przynajmniej 10% wartości maszyny.

Wiek maszyn stolarskich

Ważnym czynnikiem uwzględnianym przy leasingu jest wiek maszyn. Wielu leasingodawców nie jest chętnych, by finansować maszyny stolarskie używane starsze niż 4–5 lat albo 10 lat (licząc czas do zakończenia umowy leasingowej).

W Leason podejmowaliśmy się wielokrotnie finansowania sprzętu nawet 10-letniego i starszego. Dodatkowo w przypadku leasingu online – a więc dla maszyn o wartości do 110 tysięcy zł – nie mamy ustalonego limitu wiekowego.

Wycena sprzętu i certyfikat

Gdy kupujesz używane maszyny stolarskie, leasingodawca zleca rzeczoznawcy przeprowadzenie wyceny. Jeśli oszacowane koszty maszyny będą mniejsze niż przewidywany koszt zakupu, wówczas nie otrzymasz leasingu lub będziesz musiał dopłacić różnicę w dodatkowym wkładzie własnym.

Można to rozwiązać poprzez zakup maszyny stolarskiej od dilera posiadającego autoryzację leasingodawcy albo dzięki przekonującej argumentacji sprzedawcy. W przypadku maszyny stolarskiej spoza unii Europejskiej leasingodawcy często żądają też certyfikatu CE.

Jeżeli decydujesz się na leasing online maszyny do 110 tys. zł, w Leason nie wymagamy jej wyceny. Możemy również zorganizować finansowanie nawet wtedy, gdy sprzęt nie posiada certyfikatu. Pamiętaj jednak, że wtedy ryzyko jest po Twojej stronie i ponosisz konsekwencje np. w razie wypadku z udziałem pracownika.

Weryfikacja historii w bazach kredytowych

Leasingodawcy sprawdzają też Twoją historię w bazach takich jak BIK czy KRD. Jeśli jesteś zadłużony, prawdopodobnie nie otrzymasz leasingu. Istotne jest tutaj, w jakich konkretnie bazach figurujesz. Gdy pomimo zadłużenia Twoje obroty będą przynajmniej dwukrotnie wyższe niż koszt maszyny stolarskiej używanej, którą wybrałeś, to postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiednie finansowanie.

Sprawdź pełną ofertę Leason i dowiedz się więcej!

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments