Bielsko-Biała E-edukacja Żywiec

Matematyka może zaskoczyć!

Pierwszym prelegentem był Tomasz Miller z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

18 kwietnia rozpoczął się cykl internetowych wykładów pt. „Poza nieskończoność. Beskidzkie spotkania młodych pasjonatów matematyki i fizyki”. To inicjatywa Instytutu Ad Rem z Bielska-Białej, której celem jest pokazanie nieco innego oblicza nauk ścisłych.

Adresatami projektu są uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Rajczy oraz V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Podczas wykładów, które planowane są do 30 września, poznają historię matematyki oraz fizyki, a także jej przełomowe odkrycia i najnowsze osiągnięcia. Ale nie tylko. – Nasi wykładowcy będą też opowiadać o praktycznych zastosowaniach obu dziedzin wiedzy – powiedział Janusz Buzek, bielski radny i członek Komitetu Honorowego.

Skąd pomysł na cykl wykładów poświęconych akurat naukom ścisłym? Jak się okazuje, to efekt wywiadów, jakie na początku roku przeprowadzono z nauczycielami SP nr 1 w Rajczy i V LO w Bielsku-Białej oraz 85 anonimowych ankiet od wychowanków obu szkół. Wynikało z nich jedno – dodatkowe zajęcia prowadzone w swobodnej atmosferze są bardzo potrzebne, ponieważ rozwijają uczniów, którzy dostrzegają związek zagadnień teoretycznych z ich zastosowaniem np. w technice i informatyce, ekonomii oraz naukach przyrodniczych.

Projekt nie byłby możliwy, gdyby nie pieniądze z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments