Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Materiały reklamowe dla firm. Co, gdzie i jak?

Materiały reklamowe dla firm. Aby zarabiać więcej należy inwestować nie tylko w rozwój firmy, maszyny, pracowników i szkolenia. Zdecydowanie opłaca się inwestować w szeroko rozumianą reklamę. Zarówno tą internetową, jak i drukowaną i nie mamy tu na myśli reklam w prasie. Te są oczywiście ważne, ale posiadanie własnych materiałów drukowanych jest bardzo ważne o ile nie ważniejsze. Reklamę prasową czy baner internetowy Twój Klient zobaczy kilka razy. Gadżety czy materiały drukowane natomiast pozostaną z Twoim dotychczasowym Klientem na długi, długi czas, a w oczach nowego Klienta zbudują dodatkowo pozytywny wizerunek, jeszcze przed decyzją zakupową. Jakie zatem druki  firmy wybierają najczęściej? Poniżej przedstawiamy dwa  podstawowe produkty reklamowe.

Teczki firmowe

Wyobraźmy sobie sytuację, w której przekazujesz przyszłemu Klientowi ofertę w postaci zwykłej kartki papieru. Wielu z nas pomyśli, czego więcej trzeba. Przecież potencjalny Klient dostał ofertę i wystarczy, że się z nią zapozna. Być może tak było kilka lat temu i być może tak jest nadal.  Wszyscy jesteśmy zabiegani, mamy coraz więcej spraw na głowie i coraz więcej papierów na biurku. Zwykły papierek zginie w gąszczu innych ofert. Nie bez kozery mówi się, że kupuje się oczyma. Opakowanie jest jednym z najważniejszych elementów, które przyciąga jako pierwsze. W tym przypadku opakowanie stanowią teczki ofertowe określane też jako teczki firmowe. Wyobraź sobie własne teczki firmowe. Wydrukowane na dobrej jakości papierze, zaopatrzone w Toje logo i może kilka ciekawych zdjęć, które przyciągają wzrok. Materiały reklamowe to jednocześnie nośnik informacji.

Z pewnością Twoja firma zyska na prestiżu dysponując indywidualnymi materiałami reklamowymi. Oferta wyróżni się w ten sposób na tle innych, ale to nie jedyne korzyści. Na teczkach znajdują się przecież Twoje dane adresowe, kontakty do osób decyzyjnych w Twojej firmie, skrócona oferta. Taki produkt będzie jednocześnie bardzo dobrą krótką reklamą Twojego biznesu. Będzie z Twoim przez bardzo długi czas. Dotychczasowi Klienci będą zachwyceni otrzymując fakturę za twoje usługi w takiej własnie formie. Ważne, aby wracali z kolejnymi zamówieniami.

Wizytówki firmowe

Wizytówki. Mała rzecz, a cieszy. Mało kto wie, że historia tych skrawków papieru sięga aż XV wieku. Pierwsze pojawiły się… Gdzieżby indziej niż w ojczyźnie wielu wynalazków, a w tym przypadku papieru –  w Chinach. Inaczej bilety wizytowe, na przestrzeni dziejów ewoluowały (na początku wykonywano je ręcznie na drogich papierach czerpanych), ciągle zyskując na popularności. Ich powszechność wynika zapewne w dużej części z ich użyteczności. Podobnie jak teczki reklamowe pozwalają zamieścić nie tylko imię i nazwisko właściciela i kontakt, ale też króciutką ofertę czy hasło reklamowe. Nie ma nic prostszego. We współczesnych czasach wizytówki wykonuje się na różnego rodzaju materiałach od najprostszych papierów kredowych po bardzo drogie papiery barwione w masie. Czy druk wizytówek musi być drogi? Nie nie musi, a  nawet można je dostać całkiem gratis. O tym napiszemy na samym końcu artykułu.

Gdzie i jak zamawiać materiały reklamowe?

Odpowiedź jest dość prosta: poprzez Internet. Praktycznie większość spraw udaje się załatwić zdalnie. Nabiera to niebagatelnego znaczenia w dobie epidemii koronawirusa. W aktualnej sytuacji epidemiologicznej bardzo pożądane jest organicznie bezpośrednich kontaktów. Wiele drukarń wyspecjalizowało się w zdalnej obsłudze Klienta. Nie są do tego potrzebne specjalne umiejętności, wystarczy sprawnie posługiwać pocztą elektroniczną.  Wystarczy napisać e-mail przesyłając opis tego co chcemy zamówić, podając jednocześnie treść do zamieszczenia na naszych drukach. Nie zapominajmy o przesłaniu logo. Jeśli już coś kiedyś drukowaliście to powinniście mieć je w odpowiednim formacie, tzw. formacie wektorowym. Będą to pliki z roszeniem cdr, ai, eps, pdf, a fonty/ napisy powinny być na tzw. “krzywych”. Jeśli wszystko porządnie opiszecie to jest duża szansa, że w zwrotnej wiadomości e-mail dostaniecie gotowy projekt. Wystarczy go zaakcentować lub zgłosić uwagi.

Po ostatecznej akceptacji i uzgodnieniu formy płatności Wasze materiały reklamowe dostaniecie już po kilku dniach. Kurier dostarczy je Wam bezpośrednio na biurko i nigdzie nie trzeba będzie wychodzić. Prosto, łatwo, przyjemnie  i bez ryzyka.  W Wyszkowie funkcjonuje wiele drukarń. Szczególnie powinniście przyjrzeć się ofercie altmedia, gdzie wszystko załatwicie poprzez e-mail, nawet nie wychodząc z biura.

Specjalizują się w takiej formie obsługi już od wielu lat, obsługując głownie większe agencje reklamowe. Wróćmy do pytania “czy wizytówki można dostać całkiem gratis?“. Zdecydowanie tak. W altmedia aktualnie mają promocję: zamawiasz 250 egz. teczek i tyle samo wizytówek dostajesz nie dokładając ani złotówki, zupełnie gratis.Oczywiście to nie tylko teczki i wizytówki. W ofercie znajdzie też inne potrzebne druki dla firm, a nawet niezbędne gadżety reklamowe. Nie ma możliwości odwiedzenia firmy, wszystko załatwicie poprzez e-mail. Zerknijcie koniecznie pod odnośnik: drukarnia Wyszków

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments