Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Matowali pod Babią Górą

Fot. Wojciech Ciomborowski

Od lat na przełomie stycznia i lutego w powiecie suskim na potęgę rozgrywane są turnieje szachowe. Nie inaczej jest w tym roku. Dziś do pojedynków na 64 polach doszło w Zawoi.

Turniej Szachowy O Puchar Wójta Gminy Zawoja, rozegrany tradycyjnie w pubie Fantazja, był już jedenastą edycją imprezy, której od lat patronuje „Małopolska Kronika Beskidzka”, a organizację wspierają Babiogórskie Centrum Kultury, Babiogórski Park Narodowy oraz Jan Żurek, będący propagatorem nie tylko tradycyjnej odmiany królewskiej gry, ale także szachów dla trzech graczy.

Wzorem lat ubiegłych grano system szwajcarskim, a zawodnicy na wykonanie swoich ruchów w każdej z siedmiu rund mieli po 15 minut. W kategorii seniorów triumfował Jan Radwan (Ponikiew) z dorobkiem 6 punktów. Taki sam wynik uzyskał Andrzej Żawrocki (Wieprzec), ale uległ zwycięzcy w dodatkowej klasyfikacji. Trzeci był Damian Żywczak (Zawoja), który podobnie jak kolejny na liście Stanisław Pająk (Lachowice) zgromadził 5 punktów, ale mierzył się z silniejszymi rywalami i stąd wyższe miejsce.

Osobno sklasyfikowano juniorów do 16 roku życia. W tej kategorii z dorobkiem 3,5 punktu wygrał Mateusz Fujak (Zawoja), który ponadto został nagrodzony za rozwiązanie szachowej zagadki polegającej na wskazaniu jak największej ilości sposobów zamatowania przeciwnika w jedynym ruchu w sytuacji przedstawionej na szachownicy. Drugą nagrodę wywalczył Krzysztof Pastarnak (Jordanów) – 3 punkty, a trzecią Nikodem Tomczak (Zawoja) – 3 punkty.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o