Sport Cieszyn

Medale karateków

W miniony weekend w Hawierzowie (Czechy) rywalizowano w zawodach Grand Prix Czeskiej Republiki w karate olimpijskim. Startowało blisko dwieście zawodniczek i zawodników, w tym kilkunastoosobowa ekipa KS Shindo z Cieszyna. Start był wręcz znakomity o czym świadczy zdobytych 17 medali (8 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych).

Medalowym łupem podzieli się: Mateusz Cieślar (kumite, 2 złote krążki), Weronika Szczypka (kumite, złoto), Dawid Przeczek (kumite, złoto), Tymoteusz Czernik (kumite, złoto), Igor Przybycin (kumite, złoto i srebro w kata), Maja Borzęcka (kata, złoto), Maria Kopala (kumite, złoto), Bartosz Czyż (kumite, srebro), Wiktoria Matuszyńska (kumite, srebro), Franciszek Janiczek (medale brązowe w kata i kumite), Paulina Handwerker (kumite, brąz), Patryk Przeczek (kumite, brąz), Gloria Oszek (kumite, brąz), Max Zahradnik (kumite, brąz).

Warto dodać, że w ogólnej klasyfikacji klubów zagranicznych KS Shindo zajął pierwsze miejsce.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sport Cieszyn

Medale karateków

W Jastrzębiu-Zdroju odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Startowało około 370 zawodników z 34 ośrodków karate z całej Polski. Na matach nie zabrakło skromnej, pięcioosobowej ekipy z Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin, rywalizujące w konkurencji kumite.

Złoty medal w kategorii kadetów do 45 kg zdobył Paweł Wojacki, choć jeszcze kilka dni przed zawodami doznał kontuzji ręki i przyszło mu walczyć z rywalami i… bólem. Srebrny medal zdobyła Laura Branny w kategorii młodziczek do 45 kg. Do finału doszła w pięknym stylu, by w decydującym pojedynku uznać wyższość aktualnej mistrzyni Europy.

Igorowi Wojackiemu, Wiktorowi Liszce i Urszuli Wałach nie udało się przebić do strefy medalowej w swoich licznie obsadzonych kategoriach.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments