Medale łuczniczek

Mat. prasowe

W Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików świetnie spisały się zawodniczki z Żywca.

W Głuchołazach, w hali sportowej klubu łuczniczego Chrobry, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. W zawodach wzięło udział 219 zawodników i zawodniczek z 40 klubów sportowych z całego kraju.

Maja Rakowska, uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Żywcu, zwyciężyła wśród młodziczek, zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Polski 2019. Maja trenuje łucznictwo już od 10. roku życia za namową swojego taty Andrzeja, który był zawodnikiem żywieckiego Łucznika w latach 90.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z Łucznika Żywiec zajęły 3. miejsce i zdobyły brązowe medale, przegrywając tylko o 1 punkt z UKS Tramp Jarosław. Drużyna strzelała w składzie: Maja Rakowska, Patrycja Nowak, Natalia Mrowiec, Wanda Kaczorowska.

Druga drużyna Łucznika Żywiec zajęła 7. miejsce na 15 sklasyfikowanych drużyn. Łucznik Żywiec II strzelał w składzie: Amelia Knopek, Łucja Bidzińska, Martyna Hałasek, Maja Smutek.

W kategorii młodziczek starszych żywczanki uległy tylko drużynie LKS Mazowsze Teresin i zdobyły srebrne medale w składzie: Hankus Julita, Maciuszek Tacjana, Bargiel Joanna, Trała Eliza. Brązowe medale zdobyły zawodniczki LKS Jar Kielnarowa. Indywidualnie 5. miejsce zajęła Julita Hankus, a 8. – Tacjana Maciuszek.

Brązowe medale zdobyli ponadto Maja Rakowska i Arkadiusz Zyzak w konkurencji mikstów.