Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Medale na Uniwersjadzie

28. Zimowa Uniwersjada odbywająca się w Ałmatach (Kazachstan) bogata jest w medale polskich studentów. W gronie tym są zawodnicy z Beskidów.

Dobry start zaliczyli specjaliści od kombinacji norweskiej. Po złoto sięgnął wprawdzie Rosjanin Wiaczesław Barkow, który w pierwszej konkurencji, tzw. formule Gundersena (jeden skok i bieg na 10 km), o 3 sekundy wyprzedził Adama Cieślara (AZS AWF Katowice) z Istebnej. Brąz zdobył Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice) z Wisły.

Cieślar bronił złota w tej konkurencji zdobytego dwa lata temu. Po skokach prowadził Japończyk Go Yamamoto z przewagą 22 sekund nad Niemcem Tobiasem Simonem i 56 sekund nad Cieślarem. Słowiok był siódmy, tracąc 1 minutę i 19 sekund. Na finiszu szybszy od Polaków był Rosjanin.

Adama Cieślar zdobył w ten sposób szósty medal na Uniwersjadzie. W dwóch poprzednich startach wywalczył cztery złote i jeden srebrny medal. Paweł Słowiok ma w dorobku jeden złoty i dwa brązowe krążki.

Kolejne medalowe szanse będą 3 lutego (start masowy) i 5 lutego (rywalizacja drużynowa). Trzymamy kciuki!