Kultura i rozrywka Wadowice

„Meloarte” – siła wspólnego grania!

Fot. Bogdan Szpila

Po raz drugi Stowarzyszenie Meloarte zorganizowało Młodzieżowy Festiwal Artystyczny „MELOFEST”.

Zgodnie z mottem tegorocznych zajęć „Dajmy przestrzeń młodym muzykom, aby poczuli siłę wspólnego grania!”, uczniowie szkół muzycznych i studenci akademii muzycznych doskonalili swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków i pedagogów, skupiając się głównie nad repertuarem słynnych musicali.

Aranżacje do wszystkich utworów wykonał znany w muzycznym świecie perkusista, wadowiczanin Michał Dziewiński. Organizatorzy zaprosili na warsztaty również amatorów organizując zajęcia wokalne z elementami ruchu scenicznego.

Uroczystym zwieńczeniem dwutygodniowych zajęć był koncert finałowy na scenie amfiteatru w Parku Miejskim w Wadowicach, gdzie młodzi artyści zaprezentowali show muzyczno – taneczne.

Kilkusetosobowa publiczność blisko dwie godziny delektowała się nie tylko muzyką i śpiewem młodych artystów, ale także grą świateł, bajkową charakteryzacją wykonawców oraz strojami zaprojektowanymi przez stylistkę Monikę Sajdak. Muzykom i wokalistom towarzyszyli tancerze z wadowickiego Studia Tańca Finezz.

Na zakończenie występu uczestnicy festiwalu podziękowali instruktorom. Dagmara Książek-Lisicka, Kinga Bocheńska-Szostak, Rafał Żur oraz Amelia Bucka „zniknęły” za ogromnymi wiązankami kwiatów wręczonymi przez młodych mistrzów śpiewu, gry na instrumentach i tańca.

Fot. Bogdan Szpila

google_news