Cieszyn Kultura i rozrywka

Metamorfoza wystaw w Cieszynie. Zgłoś się!

Fot. Unsplash.com

Tradycyjnie w listopadzie Zamek Cieszyn ogłaszał kolejną edycję konkursu na najciekawiej zaprojektowaną świąteczną wystawę. Jednak w tym roku instytucja zmieniła plany i proponuje coś innego. To pomysł na metamorfozę okien wystawowych.

W pilotażowym przedsięwzięciu wezmą udział studenci grafiki i wzornictwa z Pracowni Projektowania Graficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przygotują dla wybranych punktów projekty wystaw, a być może także dodatkowych elementów.

– Zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu właścicieli sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych z Cieszyna. O jakie miejsca chodzi? Takie, które wymagają zmian lub odświeżenia wizerunku, ale i te, które działają w „trudnych” lokalizacjach. Konieczna jest chęć współpracy ze strony właścicieli, ale też cierpliwość, bo praca nad projektami potrwa do lutego przyszłego roku. Potrzebna jest także gotowość sfinansowania przez właścicieli wdrożenia projektu, ale uwaga – zaproponowane przez studentów pomysły będą dostosowane do budżetu, a ten nie musi być wysoki – mówi Halina Gadomska-Brzóska z Zamku Cieszyn.

Projekty będą uwzględniały wytyczne przyjętej przez cieszyńskich radnych uchwały krajobrazowej, która obowiązuje od tego roku. Do metamorfozy zostaną wybrane jedynie cztery punkty. Żeby wziąć udział w przedsięwzięciu, trzeba wysłać zgłoszenie. Formularz oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.zamekcieszyn.pl

KB_Szpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
3 miesięcy temu

Kiedy ta metamorfoza wystaw sklepowych zostanie zrealizowana ?. Jest to wrecz niezbedne obecnie kiedy szybko rośnie zamożność społeczeństwa która nie zawsze ma odzwierciedlenie w obrazie wystaw sklepowych Władze samorządowe Cieszyna myślą perspektywicznie i kreatywnie o naszej przyszłości za co należy się wielka wdzięczność.