Cieszyn Kultura i rozrywka

Metamorfoza wystaw w Cieszynie. Zgłoś się!

Fot. Unsplash.com

Tradycyjnie w listopadzie Zamek Cieszyn ogłaszał kolejną edycję konkursu na najciekawiej zaprojektowaną świąteczną wystawę. Jednak w tym roku instytucja zmieniła plany i proponuje coś innego. To pomysł na metamorfozę okien wystawowych.

W pilotażowym przedsięwzięciu wezmą udział studenci grafiki i wzornictwa z Pracowni Projektowania Graficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Przygotują dla wybranych punktów projekty wystaw, a być może także dodatkowych elementów.

– Zapraszamy do udziału w nowym przedsięwzięciu właścicieli sklepów, punktów usługowych, lokali gastronomicznych z Cieszyna. O jakie miejsca chodzi? Takie, które wymagają zmian lub odświeżenia wizerunku, ale i te, które działają w „trudnych” lokalizacjach. Konieczna jest chęć współpracy ze strony właścicieli, ale też cierpliwość, bo praca nad projektami potrwa do lutego przyszłego roku. Potrzebna jest także gotowość sfinansowania przez właścicieli wdrożenia projektu, ale uwaga – zaproponowane przez studentów pomysły będą dostosowane do budżetu, a ten nie musi być wysoki – mówi Halina Gadomska-Brzóska z Zamku Cieszyn.

Projekty będą uwzględniały wytyczne przyjętej przez cieszyńskich radnych uchwały krajobrazowej, która obowiązuje od tego roku. Do metamorfozy zostaną wybrane jedynie cztery punkty. Żeby wziąć udział w przedsięwzięciu, trzeba wysłać zgłoszenie. Formularz oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.zamekcieszyn.pl

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
18 dni temu

Kiedy ta metamorfoza wystaw sklepowych zostanie zrealizowana ?. Jest to wrecz niezbedne obecnie kiedy szybko rośnie zamożność społeczeństwa która nie zawsze ma odzwierciedlenie w obrazie wystaw sklepowych Władze samorządowe Cieszyna myślą perspektywicznie i kreatywnie o naszej przyszłości za co należy się wielka wdzięczność.