Na sygnale Wadowice

Miał w samochodzie prawie 135 gramów narkotyków

Mefedron, LSD i marihuana – właśnie takie narkotyki przewoził w swoim samochodzie 23-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 15 kwietnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że na terenie Radoczy ma poruszać się samochód, w którym mogą znajdować się narkotyki. Podczas śledztwa, mundurowi natrafili na samochód marki Rover zaparkowany przy jednej z ulic. Właścicielem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany oraz substancje psychotropowe tj. LSD oraz mefedron. Łącznie zabezpieczyli blisko 135 gramów narkotyków.

Już następnego dnia, zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut posiadania zabronionych substancji. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo to przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

google_news