Wydarzenia Wadowice

Miała prawie 4 promile, wsiadła za kierownicę i spowodowała kolizję!

Mieszkanka Andrychowa, mając w organizmie 3,9 promila alkoholu, wsiadała za kierownicę swojego samochodu i spowodowała kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (4 maja), dyżurny andrychowskiego komisariatu został poinformowany o kolizji drogowej, do której doszło na ul. Włókniarzy. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierująca volkswagenem, w trakcie wykonywania manewru cofania najechała na tył zaparkowanego volkswagena golfa.

36-letnia sprawczyni kolizji, jak się okazało była nietrzeźwa, przeprowadzone badanie wykazało, że ma w organizmie 3,9 promila alkoholu. Kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

– Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia – tłumaczy policja.

google_news