Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała – miasto 100-latków

Fot. UM B-B

15 lipca setną rocznicę urodzin obchodziła Joanna Matyja. To kolejny mieszkaniec Bielska-Białej, który dożył tak sędziwego wieku. W sumie w mieście nad Białą mieszka obecnie 31 osób, które przekroczyły 100 lat życia, a dwie kolejne dołączą do tego elitarnego klubu w sierpniu.

Prawie wszyscy bielscy stulatkowie to kobiety. Mężczyzn jest niewielu, bo tylko trzech. Co pocieszające większość z tych osób mimo swoich lat, cieszy się w miarę dobrym zdrowiem i wciąż jest aktywna. Tak jest również w przypadku szanownej jubilatki, która jak sama mówi wciąż bardzo lubi pracować. – Nie lubię bezczynności i teraz czasami jest mi źle, gdy nic nie robię. Lubiłam chodzić po górach i tego mi brakuje – przyznaje.

Z okazji setnych urodzin szacowną jubilatkę odwiedził z życzeniami przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Janusz Okrzesik. Obecny był też wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz. O pewnego czasu sędziwa bielszczanka przebywa bowiem u swojej wnuczki mieszkającej w tej właśnie podbielskiej miejscowości.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o