Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Międzybrodzie B.: Stanica WOPR otwarta

Eryk Gazda, prezes Beskidzkiego WOPR przecina wstęgę. Fot. Beata Stekla

Dzisiaj otwarto odbudowaną po pożarze stanicę WOPR w Międzybrodziu Bialskim.

Pożar wybuchł tam w połowie marca i zabrał woprowcom praktycznie wszystko – nie tylko budynek stanicy, ale też blaszany hangar na łodzie, łodzie i pozostały sprzęt.

Po pierwszym szoku ruszyło załatwianie kwestii formalno-prawnych związanych z odbudową. Pozwolenie na budowę zostało wydane 28 maja. Potrzebne były jeszcze dwa tygodnie na jego uprawomocnienie. Ekipa budowlana mogła wejść na teren stanicy w połowie czerwca.

Woprowców czekają jeszcze prace wykończeniowe. Mają też nadzieję na dotację z Urzędu Marszałkowskiego, z której będą mogli sfinansować zakup dwóch łodzi. Obecnie korzystają z jednej, którą musieli reanimować.

 

 

7
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
eDEKJakubHermenegildateoria spiskuHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eDEK
Gość
eDEK

A co wam ten ksiądz zrobił złego że go obrażacie . Zaprosili go i żal wam. Spoko ksiądz ,nic do Niego nie mam zresztą Pan Bóg też nie.

teoria spisku
Gość
teoria spisku

***komentarz został usunięty***

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

I tutaj na “normalnym” zdjęciu jest pokazany ksiądz, który stoi obok przecinającego wstęgę prezesa, który to ksiądz przygotowuje się do poświęcenia budynku. Jeśli stara stanica się spaliła – normalny obrzęd.

Jakub
Gość
Jakub

Proponuje zająć się czymś pożytecznym a nie kłapać dziobem dla samego kłapania. Dla Ciebie może funkcjonariusz , a dla większości super ksiądz i przedewszystkim dobry człowiek którego tutaj właśnie obrażasz.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Prezes sam przecina wstęgę? Stanicę odbudowano w bardzo szybkim tempie i musi to być zasługa nie tylko prezesa. Ile kosztowało a ile jeszcze będzie?

Giermek?
Gość
Giermek?

A w czym problem?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Kto mówi o problemie? Jasno napisane tak jak rubryka przewiduje: “dodaj komentarz”.