Na sygnale Sucha Beskidzka

Mierzył do policjanta i groził mu

Fot. KPP w Suchej

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się wczoraj w centrum Skawicy i Białki.  Jadący na służbę policjant najpierw ścigał pirata drogowego, a potem sam znalazł się na jego… celowniku

Na drodze wojewódzkiej policjant z komisariatu w Jordanowie, jadąc do pracy, zauważył w swoim wstecznym lusterku jak poruszający się za nim samochód tej samej marki próbuje go wyprzedzić. Kierowca ten nie zważał na znajdujące się w tym miejscu przejście dla pieszych oraz podwójną linię ciągłą. Jadący z przeciwka inny kierujący zmuszony był przez to gwałtownie hamować. W przeciwnym wypadku doszłoby do zderzenia czołowego pojazdów.

Policjant postanowił zatrzymać swój pojazd w taki sposób, by uniemożliwić łamiącemu przepisy dalsze stwarzanie zagrożenia. Niestety, nic to nie dało, gdyż pirat drogowy  wjechał na chodnik i ominął blokujący pojazd i popędził dalej w kierunku Makowa Podhalańskiego. Policjant  poinformował telefonicznie o sytuacji dyżurnego makowskiego komisariatu.

Choć z Makowa od razu wysłano patrol, to jadący dopiero na służbę funkcjonariusz nie odpuścił piratowi i jechał za nim aż do Białki. W niej “ścigany” pojazd zatrzymał się w bocznej uliczce.  Podbiegł do kierowcy, od którego poczuł zapach alkoholu i chciał wyciągnąć mu kluczyki ze stacyjki. Wówczas kierowca wyciągnął przedmiot przypominający broń i zaczął grozić policjantowi, że jeżeli go nie zostawi to stanie mu się krzywda.

Policjant postanowił  zaczekać na wezwany patrol, który chwilę później przyjechał na miejsce i zatrzymał mężczyznę. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który miał ponad 2,5 promila w organizmie. W samochodzie policjanci znaleźli też pistolet pneumatyczny, który został zabezpieczony. Dziś agresywny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a ponieważ wcześniej był już za taki czyn karany, to grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo usłyszy zarzut za groźby karalne, za co grozi kara do dwóch lat pozbawiania wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments