E-edukacja Cieszyn

Wszystko dobrze się skończy!

We Włoszech trwa akcja społeczna pod hasłem “Andrà tutto bene” – “Wszystko będzie dobrze”, której celem jest podniesienie na duchu zmęczone walką z koronawirusem społeczeństwo, w tym dzieci i młodzież. Włosi malują na kawałkach materiału i papieru tęczę, dopisują hasło i wywieszają banery na balkonach bądź w oknach. Do akcji dołączył także Śląsk Cieszyński za sprawą młodej mieszkanki Górek Wielkich.

W ogólnoświatową inicjatywę postanowiła włączyć się Martyna Duś, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Do swojej akcji, którą zatytułowała „Wszystko dobrze się skończy” zaprosiła najmłodszych. – Moja ciocia Wioleta mieszka wraz z mężem i kuzynami we Włoszech, niedaleko Mediolanu. To oni powiedzieli mi o akcji, a kuzyn Christian narysował i przysłał mi właśnie rysunek z tęczą. Pomyślałam, że to dobry pomysł, abyśmy w tym trudnym czasie byli solidarni. I tak ruszyłam 20 marca z akcją „Wszystko dobrze się skończy’. Pomogła mi w tym moja mama Kasia. Już prawie 70 dzieci, ale także dorosłych przyłączyło się do akcji. Dzięki temu wspólnie możemy pokolorować Facebook oraz Instagram tęczami nadziei – mówi Martyna Duś.

Dołączenie do akcji mieszkanki Górek Wielkich jest proste – wystarczy narysować obrazek z tęczą nadziei, a następnie opublikować dzieło w mediach społecznościowych w opisie ujmując hashtag: #wszystkodobrzesięskończy #andràtuttobene. Rysunki oraz zdjęcia maluchów, które je narysowały można także przesłać organizatorkom w wiadomości prywatnej.

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
10 miesięcy temu

Kto by coś nie zrobił wszystko u nas źle krytyka głupie komentarze obraźliwe memy chamskie filmiki co się ludzie z Wami dzieje Czasy mamy ciężkie a jedni do drugich są jak wciekle psy Co Wam to daje że komuś dokopiecie co musi się stać na tym świecie abyśmy wszyscy zaczęli się szanować

rozjemca
rozjemca
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jasiu zjedz snickersa i przestań gwiazdorzyć! Nikt w poniższych komentarzach nikogo nie obraził. Sama akcja jest dziecięco naiwna, bo to robią wszak dzieci. Chcesz zostać cmokierem akcji to napisz to, a nie gderaj!

Karol
Karol
10 miesięcy temu

no i tęcza poprawna z 7 kolorami 🙂 brawo za normalność !

Chop z browarem
Chop z browarem
10 miesięcy temu

Nic nie denerwuje bardziej człowieka co myśli jak przeżyje bez roboty i z kredytem niż powiedzenie że wszystko będzie dobrze… Zamiast egzaltacji pseudooptymistycznymi akcjami zaczęli by ludzie patrzeć rządowi na ręce i tłumaczyć swoim pociechom dlaczego nie będzie dobrze oraz że telewizja kłamie i że trzeba wiadomości w mediach brać z dystansem bo inaczej wyrośnie pokolenie potulnych owieczek…

Butch
Butch
10 miesięcy temu

I tak i nie! Powinno być jak druga część twojej wypowiedzi razem z akcjami podnoszącymi na duchu!

psychologik aspołeczny
psychologik aspołeczny
10 miesięcy temu

KLASYKA ma rację niestety. Dziewczynka z Gòrek ma dobre intencje i chce dobrze dla znajomych.
Ale ta cała zbiorowa egzaltacja, nakręcanie na brawa na balkonach, i entuzjazm w syt osobistego, intymnego nieraz smutku pozostawia pustkę i wpędza w depresję jak emocje opadają
Dlaczego nie uczy sie ludzi rzeczowej refleksji, szukania sił w sobie a tak bardzo stawia się na jałowe akcje i uniesienia grupowe..
Znowu ważniejsze jest zaspokajanie uczuć, a to dla ludzi zgubne bo pozorne

Lutek
Lutek
10 miesięcy temu

W sedno

Gość
Gość
10 miesięcy temu

tęcza to znak przymieża człowieka z Bogiem zawłaszczony przez odmieńców

OrWell
OrWell
10 miesięcy temu

Jak nasi władcy nam pozwolą, to może być fajnie. Ale im zależy głównie na wyborach.

Klasyka
Klasyka
10 miesięcy temu

Bez obrazy ale ta akcja przypomina mi akcję “wszyscy jemy banany” i wiele podobnych pomysłu naszych durnych totalniaków.