E-edukacja Cieszyn

Wszystko dobrze się skończy!

We Włoszech trwa akcja społeczna pod hasłem “Andrà tutto bene” – “Wszystko będzie dobrze”, której celem jest podniesienie na duchu zmęczone walką z koronawirusem społeczeństwo, w tym dzieci i młodzież. Włosi malują na kawałkach materiału i papieru tęczę, dopisują hasło i wywieszają banery na balkonach bądź w oknach. Do akcji dołączył także Śląsk Cieszyński za sprawą młodej mieszkanki Górek Wielkich.

W ogólnoświatową inicjatywę postanowiła włączyć się Martyna Duś, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Do swojej akcji, którą zatytułowała „Wszystko dobrze się skończy” zaprosiła najmłodszych. – Moja ciocia Wioleta mieszka wraz z mężem i kuzynami we Włoszech, niedaleko Mediolanu. To oni powiedzieli mi o akcji, a kuzyn Christian narysował i przysłał mi właśnie rysunek z tęczą. Pomyślałam, że to dobry pomysł, abyśmy w tym trudnym czasie byli solidarni. I tak ruszyłam 20 marca z akcją „Wszystko dobrze się skończy’. Pomogła mi w tym moja mama Kasia. Już prawie 70 dzieci, ale także dorosłych przyłączyło się do akcji. Dzięki temu wspólnie możemy pokolorować Facebook oraz Instagram tęczami nadziei – mówi Martyna Duś.

Dołączenie do akcji mieszkanki Górek Wielkich jest proste – wystarczy narysować obrazek z tęczą nadziei, a następnie opublikować dzieło w mediach społecznościowych w opisie ujmując hashtag: #wszystkodobrzesięskończy #andràtuttobene. Rysunki oraz zdjęcia maluchów, które je narysowały można także przesłać organizatorkom w wiadomości prywatnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Kto by coś nie zrobił wszystko u nas źle krytyka głupie komentarze obraźliwe memy chamskie filmiki co się ludzie z Wami dzieje Czasy mamy ciężkie a jedni do drugich są jak wciekle psy Co Wam to daje że komuś dokopiecie co musi się stać na tym świecie abyśmy wszyscy zaczęli się szanować

rozjemca
rozjemca
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Jasiu zjedz snickersa i przestań gwiazdorzyć! Nikt w poniższych komentarzach nikogo nie obraził. Sama akcja jest dziecięco naiwna, bo to robią wszak dzieci. Chcesz zostać cmokierem akcji to napisz to, a nie gderaj!

Karol
Karol
1 miesiąc temu

no i tęcza poprawna z 7 kolorami 🙂 brawo za normalność !

Chop z browarem
Chop z browarem
1 miesiąc temu

Nic nie denerwuje bardziej człowieka co myśli jak przeżyje bez roboty i z kredytem niż powiedzenie że wszystko będzie dobrze… Zamiast egzaltacji pseudooptymistycznymi akcjami zaczęli by ludzie patrzeć rządowi na ręce i tłumaczyć swoim pociechom dlaczego nie będzie dobrze oraz że telewizja kłamie i że trzeba wiadomości w mediach brać z dystansem bo inaczej wyrośnie pokolenie potulnych owieczek…

Butch
Butch
1 miesiąc temu

I tak i nie! Powinno być jak druga część twojej wypowiedzi razem z akcjami podnoszącymi na duchu!

psychologik aspołeczny
psychologik aspołeczny
1 miesiąc temu

KLASYKA ma rację niestety. Dziewczynka z Gòrek ma dobre intencje i chce dobrze dla znajomych.
Ale ta cała zbiorowa egzaltacja, nakręcanie na brawa na balkonach, i entuzjazm w syt osobistego, intymnego nieraz smutku pozostawia pustkę i wpędza w depresję jak emocje opadają
Dlaczego nie uczy sie ludzi rzeczowej refleksji, szukania sił w sobie a tak bardzo stawia się na jałowe akcje i uniesienia grupowe..
Znowu ważniejsze jest zaspokajanie uczuć, a to dla ludzi zgubne bo pozorne

Lutek
Lutek
1 miesiąc temu

W sedno

Gość
Gość
1 miesiąc temu

tęcza to znak przymieża człowieka z Bogiem zawłaszczony przez odmieńców

OrWell
OrWell
1 miesiąc temu

Jak nasi władcy nam pozwolą, to może być fajnie. Ale im zależy głównie na wyborach.

Klasyka
Klasyka
1 miesiąc temu

Bez obrazy ale ta akcja przypomina mi akcję “wszyscy jemy banany” i wiele podobnych pomysłu naszych durnych totalniaków.