Sport Sucha Beskidzka

Mikołajki na suskim basenie

Już po raz dziesiąty suski UKS Jasień zorganizował na miejscowym basenie Rodzinne Mikołajkowe Zawody Pływackie. Znakomicie przeprowadzona impreza była drugi rok z rzędu wspierana przez suskie starostwo.

Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi adepci pływania, którzy dopiero w tym roku rozpoczęli treningi.  Z czasem przyszła pora na konkurs, w którym należało przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu (50 metrów) w czasie jak najbardziej zbliżonym do dwóch minut. Zwyciężył Dariusz Drobny, komendant suskiej Komendy Powiatowej Policji, który zdecydował się na styl klasyczny, a metę osiągnął po dwóch minutach i nieco ponad dwóch sekundach (2:02,31). Drugi był Marcin Knużyński (2:03,69), a trzecia Elżbieta Wadowska (2:06,22). Sztafetę rodzinną 4 x 25 metrów wygrała rodzina Talagów (1:10,39) przed rodziną Drońskich (1:16,50) i połączonych sił rodzin Surzynów i Parchańskich (1:17,69). Trzecią prestiżową konkurencją był wyścig na 100 metrów stylem zmiennym O Puchar Dyrektora Pływalni. W gronie kobiet triumfowała Weronika Habowska (1:12,93), wyprzedzając Nikolę Panek (1:14,52) i Weronikę Panek (1:26,34). Wśród mężczyzn zwyciężył Mikołaj Pająk (1:06,81), a za nim finiszowali Maciej Talaga (1:07,70) i Kacper Kubas (1:46,14).

A, że były to zawody mikołajkowe to na zwycięzców czekały puchary i dyplomy, a na wszystkich prezenty od św. Mikołaja, który z trudem wtaszczył na basen nie worek, lecz znacznie więcej prezentów.