Wydarzenia Wadowice

Miliony dla szkół

W pierwszy dzień nowego roku szkolnego cztery powiatowe placówki oświatowe otrzymały dokumenty o dofinansowaniu projektów edukacyjnych.

Całkowita wartość czterech projektów wynosi 16 052 009,99 zł, z czego 14,5 mln zł jest dofinansowaniem z Unii Europejskiej.

Pieniądze będą przeznaczone na kontynuację funkcjonowania Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach (4,15 mln zł), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (4,02 mln zł), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie (4,76 mln zł), oraz Zespół Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej (3,12 mln zł).

Dzięki otrzymanym funduszom, uczniowie będą mogli między innymi uczestniczyć w kursach zawodowych (w tym prawo jazdy kat. B, operator koparko-ładowarki, operator wózków widłowych, kwalifikacje SEP, spawalnicze). W ramach projektów najlepsi uczniowie otrzymają stypendium – 300 zł miesięcznie – wypłacane przez 10 miesięcy. Kontynuowane będą staże u przedsiębiorców, za których zrealizowanie (150 godzin stażu) można otrzymać 2 200 zł. Z pewnością wielu uczniów skorzysta z zajęć dodatkowych, w tym doradztwo zawodowe, zajęcia przygotowujące do matury czy egzaminów zawodowych. Przewidziane są też szkolenia dla kadry pedagogicznej szkoły. Budżety projektów umożliwiają również zakup sprzętu wykorzystywanego do realizacji podstawy programowej i zajęć dodatkowych, który po ich zakończeniu pozostanie na wyposażeniu jednostki, jak również zakup pomocy dydaktycznych do kształcenia zawodowego (np. wyposażenie pracowni i warsztatów szkolnych).

Pieniądze pochodzą z funduszy Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Poddziałania 10.2.2 – Kształcenie zawodowe uczniów – SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Takie dokumenty (kartony) rozdawano w niedawnej kampanii wyborczej. Nie zdążono?
W jakim zakresie miliony pokryją konieczność dofinansowania z budżetów lokalnych do edukacji, również z tytułu otwarcia szkół i koniecznych środków na ochronę przed pandemią?
Poza miastami w pow. wadowickim jest np. ZS CKU Radocza i nic?