Wydarzenia Żywiec

Miliony euro na zagospodarowanie brzegów Jeziora Żywieckiego

Fot. Stanisław Kucharczyk

Wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk (Porozumienie Samorządowe) poinformował, że dzisiaj (13 lipca) zatwierdzono program funduszy europejskich z wpisaniem pieniędzy na zagospodarowanie brzegów Jeziora Żywieckiego.

Jak zaznacza wicestarosta Stanisław Kucharczyk zatwierdzony Program Funduszy Europejskich dla Województwa Śląskiego dotyczy okresu 2021 – 2027.

– Najważniejsze dla samorządów powiatu żywieckiego jest to, że dla całego subregionu południowego, który obejmuje Bielsko-Białą oraz powiaty żywiecki, bielski i cieszyński, zatwierdzono rekordowo wysoką kwotę ponad 150 milionów euro na zadania lokalne! Dodatkowo, dzięki staraniom samorządów z Żywiecczyzny, uwzględniono w działaniach priorytetowych dofinansowanie w kwocie 40 milionów euro na zagospodarowanie brzegów Jeziora Żywieckiego! To jedno z najważniejszych zadań postulowanych od wielu lat w sferze rozwoju turystyki – podkreśla wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

google_news
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luna
Luna
1 rok temu

Oczywiście reklamować pieniądze europejskie po czym szczuć na unię to tylko może Pinokio i PiS

Obserwator.
Obserwator.
1 rok temu

Dlaczego droga rowerowa w okół jeziora jest taka wąska że mijając się z innymi jest stresujące. Proponuję się przejechać drogą rowerową Łodygowice – Szczyrk to całkiem inna klasa i jest 5 razy szersza.

obserwator
obserwator
1 rok temu

Nieudacznicy ze Starostwa remontowali odcinek drogi o długości 800mb Leśna – Żywiec przez blisko 2 lata. Jak będzie to wyglądało z brzegami Jeziora Żywieckiego ?

Obserwator.
Obserwator.
1 rok temu
Reply to  obserwator

Drogi kolego ,podpisuj się pod swoimi wpisami jako obserwator 2 , żeby było jasno.

Polak
Polak
1 rok temu

Domagamy się POLEXITU, nałożenia SANKCJI na nie praworzadnych SPONSORÓW putina – niemcy oraz wypowiedzenia im wojny. Kiedy referendum?

Antypis
Antypis
1 rok temu

Figę dostaniemy z Unii

Polak
Polak
1 rok temu
Reply to  Antypis

Robimy QPE na unie!

Obserwator.
Obserwator.
1 rok temu

Boję się że te pieniądze znowu zostaną szybko skonsumowane bez konkretnych efektów.
Najlepszym dowodem jest zeszłoroczne częściowe wykarczowanie lasu na mułach jeziora , a dzisiaj na tym miejscu widać rosną nowe krzewy. Natomiast kamieniste brzegi jeziora niszczone są przez wędkarzy i tych co na brzegach sobie grylują. Nie dość że zaśmiecają to ściągają kamienie z brzegów zwłaszcza przy drodze rowerowej , osłabiając w ten sposób nabrzeże . Dziwi mnie to że WODY POLSKIE w ogóle nie interweniują co oznacza że dają zezwolenie na dewastację tych brzegów.

Kwas
Kwas
1 rok temu
Reply to  Obserwator.

Ta kamienie po 4 tony ściągają i układają koło ogniska:)) a uzupełnienie narzutu to tylko estetyka

Obserwator.
Obserwator.
1 rok temu
Reply to  Kwas

Te kamienie to nie tylko estetyka lecz i bezpieczeństwo gdyż z tego wąskiego chodnika można się potknąć i wpaść w kilku metrową przepaść , tu chodzi zwłaszcza o dzieci na rowerkach .

tell me why ?
tell me why ?
1 rok temu

Kucharczyk – skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle w tym powiecie ?

Bronek
Bronek
1 rok temu
Reply to  tell me why ?

Zawsze możesz się wyprowadzić…

Ja
Ja
1 rok temu
Reply to  Bronek

Albo zmienić durną władze