Wydarzenia Żywiec

Milówka: Most do sprawdzenia

Sytuacja staje się bardzo poważna. Most na Sole w Milówce, którym przejeżdżają dziennie setki tirów ze Słowacji i południa Europy, zaczyna pękać! Wójt gminy Milówka Robert Piętka poprosił Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Żywcu o techniczną ekspertyzę tej przeprawy.

Wspomniany most znajduje się w ciągu drogi powiatowej. Władze gminy Milówka pod koniec czerwca tego roku poinformowały starostę żywieckiego Andrzeja Kalatę o tym, że skierują taką prośbę o ekspertyzę.

– Most powstał w 1953 roku, a w latach 2005 – 2007 został przebudowany. Jednak teraz, gdy od 10 czerwca ze Słowacji zaczęły jeździć tiry, jesteśmy pełni obaw o to czy most się nie zawali. Biorąc pod uwagę długość mostu w skrajnym przypadku mogą się na nim znaleźć cztery samochody ciężarowe, gdzie przy wadze jednego takiego auta około 50 ton daje nam to nacisk na most około 200 ton. W naszej ocenie budowany w latach 50-tych ubiegłego wieku most nie był projektowany na takie obciążenie i dlatego zachodzi obawa czy przy takim natężeniu ruchu może on ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu, co skutkowałoby utrudnieniami komunikacyjnymi dla kilku tysięcy osób zamieszkujących tereny po obu jego stronach – mówi wójt Robert Piętka.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments