Wydarzenia Żywiec

Milówka: O czym debatowali posłowie i samorządowcy?

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

W Milówce odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Podkomisji Stałej do Spraw Wykorzystania Środków Pochodzących z Unii Europejskiej.

Jak informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, w pracach komisji wzięli udział posłowie: Kazimierz Matuszny, Izabela Kloc, Agata Borowiec, Lech Kołakowski, Maciej Masłowski, Kazimierz Gołojuch i wiceminister Stanisław Szwed.

Parlamentarzyści rozmawiali z samorządowcami, przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i instytucji regionalnych na temat możliwości wykorzystania regionalnego potencjału. Uściślając tematyka spotkania dotyczyła promocji i wdrażania systemów jakości żywności w ramach programu PROW z wykorzystaniem dotacji unijnych i krajowych w województwie śląskim, a także rozwoju turystyki w regionie Karpat oraz realizacji Strategii Karpackiej – podkreśla Dariusz Szatanik.

Prezentację o Strategii Karpackiej i produkcie regionalnym przygotowało Centrum Pasterskie w Koniakowie. Z kolei Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Żywcu zaprezentował przyrodnicze podstawy zagospodarowania i ochrony „hal” w Beskidzie Żywieckim. O pomyśle utworzenia Centrum Kultury Karpackiej opowiedział Łukasz Golec jeden z liderów zespołu Golec uOrkiestra, który jest zaangażowany w rozwój i promocję swojej małej ojczyzny. Następnie powiat żywiecki zaprezentował wybrane projekty finansowane z unijnych dotacji. O pozyskanych dotacjach mówili również przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Żywiecki Raj”.

Swoimi uwagami podzielili się z posłami między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Żywieckiej. Szczególnie zainteresował ich temat przyszłości pasterstwa górskiego. Poruszyli oni również problem dotacji do działalności gospodarczej. Zaapelowali, aby mikro, małym i średnim przedsiębiorcom ułatwić możliwość sięgania po wsparcie unijne. Warto dodać, że obradom komisji przysłuchiwała się młodzież będąca uczestnikami Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej – dodaje Dariusz Szatanik.

8
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
maryjaTADEKObserwatorbelferzoo Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maryja
Gość
maryja

ehee pewnie wybory sie zblizaja ,,porwali zlapali cornom owce zbojcy echhh bydom jom …….”

zoo
Gość
zoo

O dupie Marynie jak zwykle.

TADEK
Gość
TADEK

Szanowny Panie Redaktorze od dzisiaj w Milówce mamy ciekawszy temat po rozmowie wójta z pracownicą Nadzoru Budowlanego w Radiu ESKA. Otóż kontrola mostków przez Nadzór Budowlany to nie zemsta Starosty za opinie o moście na Sole ale to sama gmina podała te 17 mostów do kontroli a reszty może się pan domyślić.

Obserwator
Gość
Obserwator

P. Tadku kto podała mostki do przeglądu Gmina to My wszyscy (Ja , Pan i Inni ) czy to była konkretna osoba może ma Pan taką informacje .

TADEK
Gość
TADEK

Obserwator a jak potocznie każdy mówi na coś co wychodzi z gminy,gmina czy my wszyscy.

skończyć z tym
Gość
skończyć z tym

I znowu za NASZE PIENIĄDZE chłopcy se pogwarzyli i nic z tego nie wyniknie. Smog jak był tak będzie a dopłat do pieców i paliwa nie ma i nie będzie.

Dariusz
Gość
Dariusz

Na koniec trzeba by było dodać przez pana Dariusza Szatanika jakie korzyści z wyjazdowego posiedzenia. Co z licznych prezentacji może być wykorzystane?

belfer
Gość
belfer

Ćwicz i ucz się to nie będziesz musiał zadawać dziecinnych pytań