Wydarzenia Żywiec

Milówka: Ostatni dzień konsultacji

Dzisiaj (23 kwietnia) w Milówce dobiegają końca konsultacje społeczne w sprawie opinii mieszkańców dotyczącej przyszłości budynku byłego przedszkola.

Chodzi o budynek mieszczący się przy ulicy Dworcowej 5a. Władze gminy planują go adaptować na bibliotekę wraz z czytelnią multimedialną. Konsultacje, które dobiegają dzisiaj końca, prowadzone są w formie elektronicznej lub w formie papierowej za pomocą formularza uwag dostępnego na stronie internetowej www.milowka.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Milówka w zakładce „Konsultacje Społeczne”, w Sekretariacie Urzędu Gminy Milówka – pok. 9 oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Milówce (budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce, ul. Dworcowa 1).

Konsultacje są ważne bez względu na ilość mieszkańców w nich uczestniczących. Nie przedstawienie opinii we wskazanym terminie oznacza rezygnację z prawa do jej wyrażenia – podkreślają samorządowcy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Ciekawe są te konsultacje kiedy z góry się zastrzega, że konsultacje są ważne bez względu na ilość uczestniczących mieszkańców i zapisane jest nie wiem po co, że nie przedstawienie opinii w terminie oznacza rezygnację z prawa do jej wyrażenia. Podpisali się samorządowcy czyli też radni? No to ciekawe są zasady partycypacji społecznej w Milówce. Niechby samorządowcy dopisali jeszcze, że wynik konsultacji nie jest wiążący dla wójta.

TADEK
TADEK
1 rok temu

Panie Wójcie Gminy Milówka w Centrum Park cacy a u Kuli,Na Wesołej,u Bojcerów ,na Iwankowym i nad Siwizną nie wygląda to tak cacy.Może znajdzie się jak w latach poprzednich kapnięcie paru groszy na nowy sprzęt i ławki na tych mniejszych placach.Panie Wójcie tam też mieszkaja ludzie.

TADEK
TADEK
1 rok temu

Przeczytałem gdzieś,że Pan Wójt orosi o opinie co zrobić w starym budynku przedszkola i jest tam propozycja aby zrobić bibliotekę i czytelnie,Ponad 45 lattemu ówczesna pani z biblioteki robiła spędy aby pokazać jak to jest potrzebne Milówce.Wtedy książki czytało wielu ludzi.Teraz w dobie internetu jak bardzo ciekawe publikacje mozna przeczytać na ekranie własnego kompa to zrobienie czegoś takiego to poroniony pomysł.Panie Wójcie pytanko a dzięki czemu i komu Gody zostały wpisane do Dziedzictwa Narodowego?Może czas zrobić muzeum Etnograficzne z autentykami masek i ubiorów bo to co widzę na Godach to nijak ma się do Tradycji Dziadów z Milówki a jak… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  TADEK

Dziś znać się na czymś to nie jest wielka wartość. Szczególnie w samorządzie. Przychodzi nowy, odkrywa amerykę i pracuje propagandowo lepiej niż wcześniej ktoś kto się znał.