Sport Żywiec

Milówka: Rusza piłkarskie Mundialito9!

Fot. UKS Lisek Milówka

W najbliższy weekend w Milówce “startuje” turniej piłkarski Mundialito9! Do rywalizacji staną młode dziewczyny. Jak zapewniają organizatorzy emocje są gwarantowane!

Nim do rywalizacji staną żeńskie drużyny, to już w piątek, 30 listopada, w hali w Milówce o 16.40 rozpocznie się prolog – turniej rocznika 2010, który potrwa do 20.00.

Zagra w nim 12 zespołów: MSK Namestovo (Słowacja), Smerfiki Łodygowice, Wilczki Wilkowice, Futsal Węgierska Górka, AP Przeciszów, SMS Żywiec, Football 4PRO Bielsko Biała, KS United, Lisek Milówka I, Lisek Milówka II i Lisek Milówka III.

Natomiast od soboty do niedzieli (1-2 grudnia) w Milówce zagrają dziewczęta z roczników 2005 i 2007. Dziewczęta zagrają w sobotę od 7.40 do 19.40. W niedzielę o 8.00 rozpoczną się finały pocieszenia o Puchar Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej. Rywalizacja w finałach głównych ruszy o 13.00.

W turnieju dziewcząt w roczniku 2005 zagrają: Mitech Żywiec, Wisła Brzeźnica, Cracovia Andrychów, Gimnazjum Istebna, AZS PWSZ Wałbrzych, Gol Częstochowa, Kaja Opoczno, KSB Lędziny, Polonia Bytom i Ślęza Wrocław.

Z kolei w roczniku 2007 zmierzą się: Mitech Żywiec, KAPN Pietrzykowice, Wisła Brzeźnica, Cracovia Andrychów, Gimnazjum Istebna, Dragon Miszkowice, Kaja Opoczno, Ślęza Wrocław, Sprint Katowice, Herkules Kochanowice i UKS Trójka Górsk.

Warto dodać, że turniej Mundialito9 rozgrywany będzie i w kolejny weekend od 7 do 9 grudnia. Wtedy do rywalizacji w halach w Milówce i Węgierskiej Górce staną chłopcy. Oprócz polskich pojawią się ekipy z Rumunii i Słowacji.

Zmagania w kilku kategoriach wiekowych rozpoczną się na obu halach w piątek, 7 grudnia, o 16.25 i zakończą o 21.40. W sobotę, 8 grudnia, mecze planowane są od 8.00 do 19.30. Z kolei w niedzielę, 9 grudnia, rywalizacja potrwa od 8.30 do 14.10, a mecze finałowa planowane są od 13.15.

Organizatorami turnieju są: UKS Lisek Milówka, Urząd Gminy Milówka i Urząd Gminy Węgierska Górka.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie internetowej /http://www.mundialito.pl/.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments