Wydarzenia Bielsko-Biała

Mistrzostwa świata w Bielsku-Białej. To był wyjątkowy turniej dla dzieciaków | ZDJĘCIA

Dziś w Bielsku-Białej dwadzieścia dziecięcych drużyn wzięło udział w II edycji turnieju „Żaki Rządzą”. Uczniowie bielskich szkół wcielili się w reprezentacje największych potęg piłkarskich. Kto wie, być może mieliśmy dziś okazję oglądać przyszłych mistrzów świata.

 

Dziś o godzinie 10:00 w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyła się druga edycja turnieju „Żaki Rządzą”. W mini mistrzostwach świata zagrało ponad dwustu chłopców i dziewczynek z klas I-III szkół podstawowych. Turniej pod patronatem prezydenta miasta zorganizował Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu sponsorów i partnerów.

W nawiązaniu do trwających mistrzostw świata piłki nożnej w Katarze uczestnikom turnieju w wyniku losowania przydzielona zostały reprezentacje. Mecze miały więc stawkę międzynarodową. Wystąpiły także dzieci z objętej wojną Ukrainy. Kto wie, może być tak, że mieliśmy dziś okazję oglądać następców Roberta Lewandowskiego czy Andrija Shevchenki.

Turniej rozpoczął prezydent Jarosław Klimaszewski razem z dyrektorem BBOSiR Sebastianem Wyszyńskim. Rodzice, rodzeństwo i dziadkowie żywiołowo dopingowali małych piłkarzy. Obecne były też dodatkowe atrakcje takie jak malowanie buzi czy pokaz profesjonalnej żonglerki piłką. Na miejscu kupić można było ciepły posiłek, ciasto, herbatę i kawę.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i okolicznościowe koszulki. Cztery najlepsze drużyny w nagrodę otrzymają możliwość wyprowadzenia na murawę piłkarzy TS Podbeskidzie w meczu domowym rundy wiosennej Fortuna 1 ligi.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Francja/SP13
II miejsce – Portugalia/SP18
III miejsce – USA/MM SPORT
IV miejsce – Chorwacja/SP36

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świąteczna oferta
Świąteczna oferta
3 miesięcy temu

Sprzedam bombki choinkowe w kolorze 🏳️‍⚧️ . Jedną z ich wyjątkowych cech jest to… że wieszają się same! Bez potrzeby działań człowieka! Za jedyne 4,69 zł za sztukę!

Oferta ważna do 24 grudnia, lub do wyczerpania zapasów.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Hermenegilda Prawdziwa Wam gratuluje.

pierdoła nie komentarz
pierdoła nie komentarz
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

komu wam podszywacz gratuluje?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

No jak komu, TROLLU? Tym dzieciom.

aby peplać
aby peplać
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

No i właśnie, podszywacz, peplasz a nie rozumiesz. Dzieci same bez organizatorów, rodziców, sponsorów nic by nie zrobiły. Też gratulujesz, że Polski nie ma wśród 4 najlepszych drużyn?

wieśniak z wsi z międzynarodowymi pucharami
wieśniak z wsi z międzynarodowymi pucharami
3 miesięcy temu

Ale wiocha! Ale prostactwo!
Przecież nawet tu, w okolicy, bywają prawdziwe międzynarodowe imprezy sportowe, często z prawdziwymi reprezentacjami, np. młodzieżowymi, z popularnych dyscyplin. A, właśnie, co to za dyscyplina tu była, bo nazwa futsal w tekście się nie pojawia?

gratulacje, ponad 200 iczestników
gratulacje, ponad 200 iczestników
3 miesięcy temu

Polski nie ma śród miejsc I – IV? – prawidłowo, nawet dzieci się poznały