Wydarzenia Wadowice

Minister Emilewicz gościła w Kalwarii

Fot. Wojciech Ciomborowski

Niemal cały dzień spędziła dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, która odwiedziła miasto na zaproszenie burmistrza Augustyna Ormantego. Plan wizyty miała bardzo napięty.

Najpierw Jadwiga Emilewicz odwiedziła Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Nie tylko spotkała się w nim z uczniami, ale także wzięła udział w lekcji przedsiębiorczości. Po niej wyskoczyła do pobliskiej Wysokiej. Zwiedzała w niej jedną z największych w regionie firm produkcyjnych, zajmujących się wytwarzaniem obuwia. Po południu w Centrum Kultury Sportu i Turystyki Stare Kino spotkała się z lokalnymi przedsiębiorcami. Przez kilkadziesiąt minut opowiadała  o ułatwieniach jakie jej zdaniem wprowadził rząd, by ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie działalności. Ci jednak wytknęli minister, że do zrobienia jest dużo więcej, a problemy wciąż się piętrzą.  Jadwiga Emilewicz przyznała, że o wielu kłopotach z jakimi na co dzień borykają się goszczący na spotkaniu słyszała i zadeklarowała, że rząd część z nich planuje rozwiązać, ale wymaga to uzgodnień na poziomie ogólnoeuropejskim. W trakcie spotkania poruszono także temat zanieczyszczenia środowiska. Na koniec minister odwiedziła pawilonie wystawowy Cechu Rzemiosł Różnych z uznaniem wypowiadając się o prezentowanych w nich meblach. Niektórymi była wręcz zauroczona.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

4
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
HermenegildaMaciuśWojciech Ciomborowski Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Minister nie zadeklarowała, że część problemów rząd planuje rozwiązać? Oprócz minister Emilewicz jednocześnie w pobliżu w regionie bo w Radoczy była (może tym samym autem rządowym) ważniejsza minister bo wicepremier, a o wizycie nie ma.

Maciuś
Gość
Maciuś

przynajmniej była, a poprzednicy z PO to tylko bywali w Niemczech i Brukseli….