Wydarzenia Bielsko-Biała E-edukacja

Minister przerwał urlop, aby być na ATH

Jarosław Janicki (z lewej) i Jarosław Gowin w trakcie konferencji. Fot. Beata Stekla

Jarosław Gowin przerwał urlop, aby wziąć w udział konferencji “Nauka – Innowacje – Biznes” zorganizowanej 30 listopada przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego opowiedział podczas niej w jaki sposób kierowane przez niego ministerstwo przyczyniło się do poprawy innowacyjności w Polsce.

Z kolei profesor Jarosław Janicki, rektor uczelni, w swoim wystąpieniu inauguracyjnym podkreślał, że jego marzeniem jest, aby powstały Beskidzkie Wzgórza Innowacji Technologicznych.

Zarówno minister jak i rektor sporo mówili o tzw. studiach dualnych oraz doktoratach wdrożeniowych. Pierwsze odbywają się po części w salach wykładowych, a po części w realnych przedsiębiorstwach. Dzięki temu uczelnia może kształcić inżynierów, których umiejętności będą zbieżne z potrzebami pracodawców. Doktoraty wdrożeniowe to rozwiązanie polegające na tym, iż doktorant mierzy się z konkretnym problemem jaki występuje w danym przedsiębiorstwie, szuka rozwiązania i na tej bazie pisze swoją pracę doktorską.

Była to trzecia edycja konferencji. Składała się na nią część wykładowa oraz warsztatowa. Tym razem rozmawiano o innowacjach w szeroko rozumianym budownictwie. Cel wydarzenia to stworzenie płaszczyzny, na której może spotkać się nauka z biznesem, aby rozmawiać o innowacjach i je wspólnie je wypracowywać.

 

 

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 rok temu

Szkoda, że jego marzeniem nie jest przekształcenie akademii w uniwersytet. Cóż, jak widać, jaki rektor, takie marzenia.

Emanuel
Emanuel
1 rok temu

Cóż za poświęcenie

marek
marek
1 rok temu

Dali pisowcy chłopu dorobić sobie do pensji !

Franuś
Franuś
1 rok temu
Reply to  marek

Do pensji, która nie wystarcza “od pierwszego do pierwszego”.

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Zapewne te komentarze są od ateistów którzy nie być może są osobami niepraktykującymi nie są żadnego wyznania . Czekam z wielką niecierpliwością na moje pytanie od osób poniżej piszących swoje komentarze . Dawniej często używałem zdania . Szybciej mi włosy wyrosną na dłoni . Niestety ale się w tym przypadku sam pomyliłem gdyż wskutek dziwnych zdarzeń medycznych jednak włosy wyrosły na dłoni . Byłem z tego powodu nawet zły gdyż co pewien czas musiałem golić swoją dłoń .Nawet zasięgałem porady wybitnych specjalistów co mam zrobić z powodu zarostu na dłoni

St@n
St@n
1 rok temu

Żenująca postać. Dno moralne i polityczne. Sprzedawczyk za stanowisko. Typowo pislamska marna kreatura.

bielszczanin
bielszczanin
1 rok temu

Ciekawe po co tutaj przyjechał ten krakowski kałuża?

Janek
Janek
1 rok temu

Frekwencja po byku,ubogacona miejskimi radnymi pis

bodzio57
bodzio57
1 rok temu
Reply to  Janek

Sala wypełniona po “brzegi”. A gdzie są posłowie Falfus i Szwed.

Franuś
Franuś
1 rok temu

Jak długi miał urlop minister? Przerwał na początku, w środku czy na końcu? Była już taka forma “studiów dualnych” Studenci starszych lat podpisywali stypendia fundowane z zakładami, robili prace inżynierskie/magisterskie z problematyki zakładu w którym mieli pracować. To było w socjaliźmie. Wydaje się, że doktoraty w polskich przedsiębiorstwach nie są w większości na miarę potrzeb doktoratów. Poziom doktorów obniży się.