Mistrz Czech i medaliści z polskiego Cieszyna | ZDJĘCIA

Tomasz Wróbel Fot. IKS Cieszyn

9-10 czerwca w Ostrawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w paralekkoatletyce. Jak zwykle, tak i w stolicy kraju morawsko-śląskiego, można było liczyć na zawodników IKS Cieszyn i ich dobre występy.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 15 krajów, w tym tak odległych jak Nowa Zelandia, Kuwejt, Emiraty Arabskie. Wśród startujących było 8 reprezentantów IKS Cieszyn. Zawodnicy ci odnieśli sporo sukcesów, zdobywając łącznie 6 medali: złoty, srebrny i 4 brązowe. Złoty krążek zdobył mieszkaniec Jaworzynki Joachim Krężelok w rzucie oszczepem. Srebrny medal w rzucie dyskiem i brązowy medal w pchnięcia zdobył Piotr Cieślik z Pruchnej. Tomasz Wróbel z Bąkowa cieszył się z brązu w rzucie oszczepem, zaś Daniel Michnik poprawił życiówkę o 4 metry, co dało mu brązowy medal w rzucie dyskiem. Na podium stanął jeszcze Kamil Dudek, lokując się na trzecim miejscu w rzucie oszczepem. Pozostali zawodnicy: Maja Dobruchowska, Grzegorz Madzia i Marek Freiwald uzyskali rekordy życiowe, zajmując miejsca tuż za podium. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Szczecinie i dalszą częścią sezonu.