Mistrz w mundurze

Starszy sierżant Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł Mistrza Świata federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc.

Zawody odbyły się w Pradze między 16 a 22 października. Rywalizowało w nich blisko 500 siłaczy z całego świata. Dla policjanta z Bielska-Białej to już ósmy, a zarazem ostatni w tym roku start. Reprezentujący biało-czerwone barwy siłacz wywalczył pierwsze miejsce z wynikiem 185 kilogramy w kategorii do 75 kilogramów.

Tylko w tym roku Konrad Adamaszek wywalczył mistrzostwo Polski GPC , Puchar Polski Służb Mundurowych, mistrzostwo Dzierżoniowa, mistrzostwo Europy federacji WUAP, mistrzostwo Europy federacji GPC, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz mistrzostwo świata federacji GPC.

Ponadto 4-krotnie ustanowił nowy rekord świata.