Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Bracia Bury w roli głównej

Fot. Anna Karczewska/PZN

W miniony weekend na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, rywalizowano o medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Dawno już nie było takiej dominacji zawodników i zawodniczek z beskidzkich groni…

Zmagania rozpoczęły się od sprintu drużynowego. Tytuły mistrzowskie zdobyli reprezentanci KS AZS AWF Katowice i reprezentantki SSR LZS Sokół Szczyrk. W obu przypadkach są to narciarze wywodzący się z istebniańskiej gminy. W rywalizacji kobiet zwycięski duet tworzyła Magdalena Kobielusz z Weroniką Mikołajczyk. – To jest mój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polki Seniorów. Bardzo się cieszę. Jestem zadowolona z tego, co pokazałyśmy z Weroniką na trasie – przyznała tuż po zawodach istebnianka Magdalena Kobielusz. Mistrzami Polski w team sprincie mężczyzn zostali bracia Kamil i Dominik Bury (Istebna), którzy od kilku sezonów reprezentują barwy katowickiego AZS AWF. Na trzecim stopniu podium stanął duet Łukasz Gazurek – Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka).

W drugim dniu rozgrywanych w Zakopanem Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, zawodnicy z naszego regionu wzbogacili swój dorobek o kolejne medale. W biegu kobiet na dystansie 5 km techniką dowolną zwyciężyła Eliza Rucka (KS AZS AWF Katowice) z Istebnej, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Kobielusz. W biegu mężczyzn na dystansie 10 km techniką dowolną najlepszy okazał się Dominik Bury, a drugi był jego brat Kamil. W toczącej się równolegle rywalizacji o medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców, Eliza Rucka i Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) sięgnęli po złote krążki, Magdalena Kobielusz zdobyła srebrny, a Marcelina Wojtyła (KS AZS AWF Katowice) z Pogórza – brązowy medal.

Na zakończenie mistrzowskich zmagań rozegrano bieg mężczyzn na dystansie 15 km techniką klasyczną. Tutaj dominacja zawodników z Trójwsi Beskidzkiej była pełna. Zwyciężył Dominik Bury, drugi był Kamil Bury, a trzeci Mateusz Haratyk, który do tego wywalczył jeszcze złoty medal w kategorii U-23. Gorsze nie chciały być panie rywalizujące na dystansie 10 km klasykiem. Wygrała Magdalena Kobielusz, a srebro zdobyła Zuzanna Fujak z Jastrzębia-Zdroju, reprezentująca barwy NKS Trójwieś Beskidzka. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców złoto przypadło Magdalenie Kobielusz, a srebro Marcelinie Wojtyle.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments